• 02.10.17, 16:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Maaülikooli algatusel valminud käsiraamatud aitavad arendada Moldova põllumajandust

Eesti Maaülikooli algatusel valmisid hiljuti kaks praktilist käsiraamatut, mis saadetakse Moldovasse edendamaks sealset põllu- ja maamajandust. Venekeelsed „Põllumajanduslike majapidamiste ökonoomika ja tulemuste analüüs“ ja „Põllumajandusliku ettevõtluse mitmekesistamine“ on mõeldud Moldova põllumajandusettevõtjatele, konsulentidele ning kõrgkoolidele.
Eesti Maaülikooli algatusel valminud käsiraamatud aitavad arendada Moldova põllumajandust
  • Eesti Maaülikooli algatusel valminud käsiraamatud aitavad arendada Moldova põllumajandust
  • Foto: Eesti Maaülikool
„Meie eesmärk on aidata kohapealseid ettevõtjaid, anda rohujuure tasandil sisendit ja teadmisi,“ ütles Eesti Maaülikooli maamajanduse ökonoomika vastutusvaldkonna juht, professor Rando Värnik. „Arengukoostöö projekti raames valiti Moldova välja maaeluministeeriumi soovitusel, käisime seal ka kohal ning kaardistasime sealsete ettevõtjate huvid ning murekohad,“ lisas ta.
Raamatud on mõeldud eelkõige Moldova põllumajandusettevõtjatele, ka algajatele, kes otsivad arenguvõimalusi ja praktilisi näiteid. Käsiraamatud on valminud koostöös Tiiu Ohvrili, Maamajanduse Infokeskuse juhataja Marju Aamisepa ja Sirje Kuusikuga.? Käsiraamatust leiab Eesti ettevõtjate kontakte, kellega Moldova tootjad saavad soovi korral ka otse ühendust võtta.
Värnik rääkis, et kui põllupidamine ei peaks mingil põhjusel ettevõtjale sobima, leiab raamatutest juhiseid ja ideid alustamaks näiteks veini- või marjakrõpsude tootmisega. „Eesmärk on näidata teid ning aidata neid, kes abi vajavad. Kunagi aidati meie tootjaid ja põllupidajaid, nüüd on meie kord kedagi teist aidata ning anda edasi oma teadmisi,“ ütles Värnik.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Mõlema raamatu tiraaž on 1000 eksemplari ning need peaksid sihtgrupini jõudma oktoobri jooksul, mil Moldovas toimub ka vastavateemaline seminar. Projekti rahastas Eesti välisministeerium.?
Allikas: Eesti Maaülikool

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele