• 10.10.17, 14:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

EL Nõukogu võttis vastu seisukoha taimegeneetiliste ressursside kohta

Euroopa Liidu Nõukogu võttis 9. oktoobril 2017 vastu järeldused, milles esitatakse ELi seisukoht taimegeneetiliste ressursside toidu ja põllumajanduse tarbeks kasutamise rahvusvahelise lepingu juhtorgani seitsmendaks istungjärguks, mis toimub 30. oktoobrist 3. novembrini 2017 Kigalis Rwandas.
EL Nõukogu võttis vastu seisukoha taimegeneetiliste ressursside kohta
  • EL Nõukogu võttis vastu seisukoha taimegeneetiliste ressursside kohta
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Järeldustes keskendutakse mõningatele ürituse põhiteemadele, nimelt toidu ja põllumajanduse tarbeks kasutatavate taimegeneetiliste ressursside rollile seoses kestliku arengu tegevuskava 2030 rakendamisega ning lepinguga loodud mitmepoolse juurdepääsu- ja tulujaotussüsteemi ning rahastamisstrateegia läbivaatamisele.
Järeldustes kutsub nõukogu taimegeneetiliste ressursside toidu ja põllumajanduse tarbeks kasutamise rahvusvahelise lepingu juhtorganit üles tõhustama olemasoleva mitmepoolse süsteemi toimimist, laiendama selle kohaldamisala ja parandama selle rahastamist. Nõukogu rõhutab samuti põllumajandustootjate ja kohalike kogukondade suurt panust taimegeneetiliste ressursside säilitamisse ja arendamisse ning põllumajandustootjate õigusi käsitlevate lepingusätete tähtsust.
HEA TEADA

Artikkel jätkub pärast reklaami

Taimegeneetiliste ressursside toidu ja põllumajanduse tarbeks kasutamise rahvusvaheline leping võeti vastu 3. novembril 2001 ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni konverentsi 31. istungjärgul ning see jõustus 29. juunil 2004.
EL ja selle liikmesriigid on osalised selles rahvusvahelises lepingus, millega nähakse ette üldine süsteem, mille eesmärk on anda põllumajandustootjatele, sordiaretajatele ja teadlastele juurdepääs toidu ja põllumajanduse tarbeks kasutatavale taimegeneetilisele materjalile ning millega püütakse mitmepoolse juurdepääsu- ja tulujaotussüsteemi abil tagada, et kasutajad jagavad selle geneetilise materjali kasutamisest saadud tulu materjali päritoluriikidega.
Inglise keeles saad järeldusi lugeda SIIT

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele