Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 19. veebruar 2018

Väätsal toimus vedelsõnniku õppepäev

Õppepäev toimus Väätsa Agro ruumides.
Autor: Joonas Laur
14. veebruaril toimus Väätsa Agro Lõõla farmis vedelsõnniku infopäev. Infopäeva korraldasid Eesti Agritehnika ja Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI).

Käsitletavateks teemadeks olid erinevad tehnoloogiad vedelsõnniku hapestamiseks ning vedelsõnniku separeerimine veistele allapanuks nn green bedding meetodil. Vedelsõnniku hapestamisest andsid ülevaate ETKI teadurid koos Taani spetsialistidega.

Õppepäev Väätsa Agros
Autor: Joonas Laur

Vedelsõnniku väävelhappega rikastamise eesmärk on vähendada lämmastiku lendumist vedelsõnnikust ning kaitsta keskkonda. Seeläbi saadakse mulda ka rohkem väävlit ning märgatavalt suuremas koguses lämmastikku, mis tähendab lõppkokkuvõttes ka suuremat tulu põllult. ja Eesti Agritehnika kodulehtedelt.

Bioallapanu ülevaade tugines Hollandi kogemusele, kus seda kasutab koguni ligi 4500 farmi ehk 25% sealsetest piimatootjatest. Bioallapanu populaarsus on kogu Euroopas viimastel aastatel tohutult kasvanud ning omab mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste allapanu materjalidega.Vedelsõnniku hapestamises jätkab ETKI põldkatseid eeloleval kevadel ning juba on ka esimesed põllumajandustootjad Lätis põllul hapestamise seadmetega möödunud sügisel vedelsõnniku laotamist oma põldudel teostanud.Esimesed farmid on Eestis alustamas ka bioallapanu kasutamisega veiselautades käesoleval aastal.Rohkem infot antud teemade kohta leiad peagi ETKI

Infopäev toimus rahvusvahelise projekti "Vedelsõnniku hapestamine Läänemere piirkonnas" (Baltic Slurry Acidification) raames. Üritust toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Joonas Laur

Eesti Agritehnika OÜ

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751