• 28.05.18, 15:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maaülikool annab välja värske õpiku loomade heaolust

Teisipäeval, 29. mail esitletakse maaülikooli peamaja raamatukogus uut õpikut „Loomade heaolu. Õpik kõrgkoolidele“. Õpiku algidee autoriks on loomade heaolu professor David Arney, kes on kahe peatüki autor ja kolmanda kaasautoriks. Kokku osales raamatu kirjutamisel kümnest autorist koosnev kollektiiv.
Maaülikool annab välja värske õpiku loomade heaolust
  • Maaülikool annab välja värske õpiku loomade heaolust
  • Foto: Pixabay
Kõrgkooliõpiku sisu on seotud humaan- ja veterinaarmeditsiini ning mitmete bioloogiateaduste harudega, millest kõik on suuremal või vähemal määral seotud küsimustega loomade heaolust. Senine õppe- ja teadustöö on baseerunud võõrkeelsel teadus- ja õppekirjandusel. Omakeelse õpiku puudumine on takistanud mitmete erialade üliõpilaste kvaliteetse õppetöö läbiviimist.
Senine eestikeelne loomakasvatuse ja veterinaarmeditsiini õppekirjandus on peamiselt keskendunud loomapidamise nõuete ja keskkonnategurite mõjude käsitlemisele, arvestamata looma heaolu seoseid käitumise, tervise ja toodangunäitajatega. Loomade heaolu on praktilise loomapidamise mõistes enamat kui kvaliteetne sööt ja mugav lamamisase, võttes arvesse liigiomast käitumist, inimese ja keskkonna mõjureid, intensiivtootmisest või loomkatsetest põhjustatud stressi, haiguste esinemise võimalust ja muud.
Lisaks annab üheteistkümnest peatükist koosnev õpik võimaluse koondada samade kaante vahele ka spetsiifilisemaid teemasid, nagu katseloomade ja kalade heaolu ning kompaktne peatükk loomade heaolu valdkonna seadusandlusest.
Õpiku esitlus toimub EMÜ peamaja raamatukogus algusega kell 15.00.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele