21. mail alustas Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) laialdasema taimekahjustajate monitooringuga üle Eesti.

- Lehetäide massilisel esinemisel ja tugeva kahjustuse korral võivad taimed hävida.
- Foto: Pixabay
Taliteravilja kasvamist mõjutab kuum ja kuiv ilm, võrsumise aeg jääb lühemaks, alanud kõrsumisfaasis toimub kiirem pikkuskasv. See aitab haiguste ohtu vähendada, praegune kuiv periood piirab haiguste levikut. Kui ilm niiskemaks muutub on haiguste oht tagasi, kuid käesoleva aasta esimene haigustõrje vajab tõenäoliselt väiksemaid kulunorme.
Sellel aastal saavad kõik taimekasvatajad nutiseadmeid kasutades ise monitooringus kaasa lüüa. Selleks liituge monitooringu töörühmaga. Liitumise juhendi leiad
SIIT.
uuri lisaks:
Esimene kaart hiilamardikate esinemisest talirapsi põldudel on üles laetud 14. mai vaatluste põhjal.2018. aasta monitooringuandmeid saab jälgida
SIIT.
ETKI taimekahjustajate monitooringu eesmärk on koguda infot tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisest. Vaatlusi teostatakse Eesti erinevates piirkondades igal nädalal maist juulini ning kogutud informatsioon kuvatakse interaktiivsete kaartidena käesoleval kodulehel.
Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta. Teadmine taimekahjustajate levikust võimaldab tõrjetööde õigeaegset alustamist, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist.
Eesti Taimekasvatuse Instituut monitoorib taimekahjustajaid alates 2014. aastast.
Täpsem info: Pille Sooväli,
[email protected], tel 776 8375.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taimede toitumises loeb iga detail – alates mullastiku tasakaalust kuni väetamisõige koguse ja parima ajastuseni. Polar® Fast N 15.5 on eriline lämmastikväetis, mis tagab kiire ja efektiivse toitainete omastamise ning aitab tõsta teravilja saagikust ja saagikvaliteeti, parandades terade proteiinisisaldust.