Mahetoidu projektis osalevad lasteaiad külastasid mahetalu

Mahetoidu projektis osalevad lasteaiad külastasid mahetalu  Foto: Raepress

Neljapäeval, 14. juunil külastasid mahetoidu projektis osalevate Tallinna lasteaedade juhid ja toitlustajad Niliske talu, et tutvuda mahepõllumajanduse põhimõtete ja eripäradega. Väljasõidule järgnes ümarlauaarutelu Kelmiküla lastaias.

Mahetoidu pilootprojektis osalejad tegid ringkäigu Niliske mahetalus ja tutvusid tootmisruumidega. Talu perenaine selgitas külalistele peamisi ökoloogilise põllumajanduse võtteid. Mahetootmisele kehtestatud reeglid tagavad ümbritseva looduskeskkonna heaolu, liigirikkuse säilimise ja ökoloogilise tasakaalu.

Kelmiküla lasteaias toimunud ümarlaual jagas võõrustaja oma kogemusi mahetooraine kasutamisel ja arutati teisi pilootprojekti puudutavaid küsimusi.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul pakkus väljasõit lasteaednikele võimalust mahemaailmaga lähemalt tuttavaks saada. „Mis see eesliide „mahe“ endast ikkagi kujutab? Ökoloogilises põllumajanduses on palju reegleid, nippe ja tehnikaid, mida sünteetiliste mürkainetega pritsimise asemel rakendatakse. Maherevolutsioon, mille poole Tallinn esimesi samme astub, eeldab teadlikkuse kasvu sellest, kuidas meie toitu toodetakse,“ ütles Izmailova.

Järgmisel nädalal külastavad mahetalu pilootprojektis osalevate koolide juhid ja toitlustajad, kes sarnaselt lasteaedadele pärast külastust projekti detailide arutamiseks kogunevad.

 

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee