Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 4. jaanuar 2019

Saksamaal kütiti rekordarv metssigu

Saksamaal kütiti rekordarv metssigu
Autor: Reuters/Scanpix
Sigade aafrika katku leviku piiramiseks kütiti Saksa Jahindusühingu (DJV) andmetel 2017/2018 jahihooajal 836 865 metssiga, mida on 42% rohkem kui eelmisel aastal.

Selline rekordarv metssigu kütiti ennetustööna. "Jahimehed on aidanud oluliselt kaasa sigade aafrika katku ennetamisele," ütles DJV asepresident Wolfgang Bethe uudisteportaalile agrarheute.com.

„Belgias aset leidnud katkupuhang, kus avastati 135 surnud metssiga, on vaid umbes 60 kilomeetri kaugusel Saksamaa piirist,“ täpsustas Friedrich-Loeffler’i instituudist Franz Conraths ning rõhutas, et riskiteguriks katku levikul on siiski inimene, sest katkulevik on seotud suuresti just saastunud toidujäätmetega ja puuduliku hügieeniga. Kurb uudis on see, et Jõulupühade ajal leiti veel 22 surnud metssiga.

2018. aasta detsembri keskpaigaks oli registreeritud üle 6500 sigade katku juhtumi metssigadel ja kodusigadel Euroopa Liidus ja Ukrainas. Ärevust tekitavad Rumeenia numbrid. Seal registreerisid ametivõimud sel aastal 1100 juhtumit. Selgus, et tegu oli väiketootjate farmidega, kus oli kuni 100 looma, aset leidnud katkupuhangutega ning peamiseks põhjuseks just saastunud sööt.

Saksmaa naabermaal Tšehhi Vabariigis ei ole alates 2018. aasta aprillist leitud nakatunud sigu. Tšehhi kontrollisüsteem koos tihedalt suletud vööndite loomisega ja rõngakujuliste puhvervöönditega on olnud tõhus kaitse.

Seni ei ole sigade aafrika katku vastu vaktsiini, mis muudab võitluse raskeks. Kuid Hispaania teadlased on andnud teada esimestest edusammudest elusviiruse väljatöötamisel. "Ootame meie kolleegide uuringuid," ütles Conraths.

Raluca Rusu: seakatk mõjutab sealiha hinda kogu Euroopas

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751