Autor: Põllumajandus.ee • 11. juuni 2019

Kaspar Järvala taas Venemaale kündma

Kehtna künnimees Kaspar Järvala osaleb VIII Venemaa lahtistel künnivõistlustel Mordva pealinnas Saranskis 28.-29. juunil.
Kaspar Järvala
Autor: Aare Hindremäe

"Sõidame seekord Marko Valgmaga kahekesi. Erilisi plaane kõrge koha saamiseks ei tee," ütles Kaspar Järvala, kellele on see juba viies taoline võistlus. 2014. aastal saavutas Kaspar Järvala Venemaa võistlustel viienda koha, 2016. aastal oli esimene ja 2017. aastal pälvis meie künnimees teise koha.

2015. aastal tegutses Järvala finaalvõistlustel peakohtuniku abina. Tol aastal saavutas Eestit esindanud künnimees Priit Puuorg kolmanda koha.

2014. aastal asutas Kaspar Järvala omanimelise künniklubi, mis on olnud kolmel aastal Kehtnas Eesti künnivõistluste üheks korraldajaks.

Venemaa künnivõistlustel on võistlejatel kasutada ühesugused traktorid ja adrad. Kui esimesel korral 2012. aastal Krasnadoris oli traktor MTZ 82, siis järgnevatel Agromaš 85 TK. Sel aastal on traktor Agrolyx 4.80. Kaheksandat aastat on künnimeestel kasutada Kvernelandi kahekorpuselised pöördadrad.

Mullu osales Venemaa künnivõistlustel 54 mehhaanisaatorit. Võitis Aleksandr Derjugin Lenigradi oblastist. Temale anti auhinnaks traktor Agrolux 4.80.

Loe lisaks:

Läti künnimeistriks tuli eestlane

Kaspar Järvala: ma ei plaani osaleda järgmisel aastal Eesti künnivõistlustel

Eesti parimad kündjad selgunud

Heino Laiapea, Kaspar Järvala künniklubi

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751