Juuni keskel avaldas Euroopa Komisjon raporti kaubandus- ja investeerimistõkete kohta 2018.aastal. Raport kirjeldab erinevate tõkete olemust ning analüüsib kas EL-i strateegia tõkete eemaldamiseks on olnud tõhus.

- Euroopa Komisjoni tööst on kasu saanud ka kalandussektor.
- Foto: Pixabay
Kuivõrd protektsionism kaubanduses järjest suureneb, on Euroopa Komisjoni jaoks tõkete eemaldamine üheks peamiseks prioriteediks tagamaks Euroopa Liidu ettevõtetele kolmandates riikides võimalikult soodsad turutingimused. Analüüsis hinnatakse, et vastavate tõkete eemaldamine võib tuua lisaeksporti kuni 4.8 miljardi euro ulatuses.
Aastaks 2018 tõusis erinevate investeerimis- ja kaubandustõkete arv kolmandates riikides 425-ni. Kõige suurimad tõkete arvuga riigid on Hiina, USA, India, Alžeeria ja Venemaa. Sektorite lõikes on uued tõkked suunatud veini ja kange alkoholi kaubandusele, kalandusele, kosmeetika- ja autotööstusele.
Samas on Komisjon tegutsenud edukalt varasemate tõkete eemaldamisel, eemaldades 2018. aastal 35 erinevat tõket, mis tõid peamiselt kasu eksportivatele ettevõtetele põllumajanduses ja kalanduses, veini ja kange alkoholi tööstuses ning teistes tööstuses.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Komisjoni raporti leiad
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.