Loomakasvatuse üleminekutoetuste ja piimalehma kasvatamise otsetoetuste taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 2 092 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 181. Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda hilinenult veel 17. aprillini, kuid sel juhul vähendatakse määratavat toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

- Loomakasvatuse üleminekutoetuste ja piimalehma kasvatamise otsetoetuste taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil.
- Foto: Pixabay
„Loomakasvatuse toetuste taotlemiseks tavapärasel perioodil on PRIA poolt kõik võimalused loodud ja taotlemise soovi korral ootame üleminekutoetuste taotluste esitamist hiljemalt 23. märtsil. Klientidel, kellel puudub arvuti kasutamise võimalus või internet, palume ühendust võtta PRIA registrite infotelefoniga ja leiame sobiva lahenduse taotluse esitamiseks,“ ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell.
Loomakasvatuse toetuste taotlusi saab esitada vaid elektrooniliselt
e-PRIA portaali kaudu. Toetatavate loomaliikide, toetuste sisu ja saamise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda
PRIA kodulehelt.e-PRIA teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes. Abi saab PRIA loomatoetuste ja pindalatoetuste infotelefonil 737 7679.
PRIA teenindusbürood on Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra tõttu suletud ja hetkel pole võimalik kasutada teenindusbüroode kliendiarvuteid. Klientidel, kellel puudub arvuti kasutamise võimalus või internet, palume ühendust võtta PRIA registrite infotelefoniga 731 2311.
Üleminekutoetused määrab ja väljamakseid alustab PRIA juunis ning piimalehma kasvatamise otsetoetused detsembris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.