Autor: Põllumajandus.ee • 12. mai 2020

Reformierakond: tööjõukriisi leevendamiseks tuleb kasutada juba siin viibivaid inimesi

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon andis parlamendi menetlusse eelnõu, millega saavad aasta lõpuni Eestis edasi töötada teiste riikide kodanikud, kes viibisid siin enne koroonakriis algust.
Eestis on tööjõupuudus eriti terav just põllumajanduse hooajatöödel.
Autor: Pixabay

Eelnõuga pikendataks 17. märtsi seisuga Eestis tööd omavate teiste riikide kodanike töölube 31. detsembrini 2020.

„Vaatamata tööpuuduse kasvule on kogu Euroopas ka kriisis struktuurne tööjõupuudus. Liikumispiirangud ja karantiininõuded on tekitanud olukorra, kus riigid teevad erakordseid jõupingutusi tööjõu hankimiseks ja lühiajalise tööjõu hankimiseks korraldatakse tšarterlende. Vähim, mida Eesti kiiresti peab tegema, on olemasoleva tööjõu töölubade pikendamine,“ ütles eelnõu sisse andnud Jürgen Ligi.

„Eestis on tööjõupuudus eriti terav just põllumajanduse hooajatöödel. Et seda lahendada, saab meie eelnõu abil kasutada seda välistööjõudu, kes Eestis juba viibib, kuid töötab teistel elualadel,“ lisas varasem maaeluminister Urmas Kruuse.

LOE LISAKS:

Maailm on muutunud – kuidas edasi?

Tööjõu(puuduse)st põllumajanduses, ilma emotsioonideta

Eelnõu seletuskirja järgi ei tähenda muudatus, et suurenev tööjõu pakkumine vastaks nõudlusele täpselt, suur osa olemasolevatest töötajatest lahkub Eestist leidmata endale rakendust, osa vajadusest õnnestub katta kohalikust tööjõust.

„Teisalt tuleb Eestil ja Euroopa Liidul keskenduda tööjõu tavapärase liikumise taastamisele, et majandus taastuks. Põllumajanduse kõrval on tööjõupuuduse käes ka ehitus, tööstus, sotsiaalhoolekanne ja teisedki valdkonnad,“ märgitakse seletuskirjas.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751