Koroonakriisis muutub äritegevus laiemalt vähemalt ajutiselt lokaalsemaks, ent tööjõu küsimuses ootaks valitsuselt paindlikkust, kirjutab HKScan Estonia juht Anne Mere vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.

- Anne Mere.
- Foto: Liis Treimann
Valitsuse langetatud otsuste majanduslikku mõju me alles saame näha, kuid kriisile vahetu reageerimise ja selle juhtimisega on valitsus pigem hästi hakkama saanud. HKScani kogemusest saan öelda, et rahvusvaheline kaubavahetus suudeti tagada suuremate viperusteta ning esialgsed tõrked piiriületustel lahendati ametite ja erasektori koostöös suhteliselt kiiresti.
Selle kriisi eripära võrreldes eelmistega ongi see, et see puudutab kõiki riike korraga. Riikide suletus ning reisimisvõimaluste piirang tähendab aga, et ka äritegevus laiemalt muutub vähemalt ajutiselt lokaalsemaks. Üha olulisemaks muutuvad nii koostöö kui ka müügivõimaluste jaoks lähemad riigid, kellega jagatakse sarnast mõtteviisi ning sarnaseid harjumusi. Ka kodumaise toidu eelistamine muutub veelgi populaarsemaks.
Loe täismahus artiklit
Äripäeva veebist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.