Kõigil põllumajandusloenduse nimekirjas olevatel majapidamistel on veel kuni 20. septembrini võimalik küsimustikule veebis vastata. Pärast seda võtab nendega ühendust statistikaameti telefoniküsitleja. Loendus kestab 15. novembrini ja see on hea võimalus anda teada, mis valdkonnad põllumajanduses rohkem tähelepanu ning rahastust vajavad.

- Anna teada palju sul on maad ja loomi!
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Põllumajandusloenduse projektijuhi, statistikaameti juhtivanalüütiku Eve Valdvee sõnul on seni ametile edastatud 14,4% küsimustikest. „Soovitan loendusel siiski osaleda veebis, sest see ei võta üldjuhul kauem aega kui paarkümmend minutit. Paljud andmed on küsimustikus eeltäidetud ja veebis saab vastata mugavalt endale sobival ajal,“ selgitas Valdvee.
Loendusel osalemine on loendusnimekirjas olevatele majapidamistele kohustuslik. Andmeid kogutakse majapidamise juhtimise, maakasutuse ja loomade arvu kohta. Osa andmeid (sh tööjõu, muude tulutoovate tegevuste, loomakasvatushoonete ja sõnnikumajanduse andmed) küsitakse ainult vastavasse valikusse langenud majapidamistelt.
Euroopa Liidu (ELi) riikidele on põllumajandusloenduste korraldamine kohustuslik, sest loenduse andmed on ELi ühise põllumajanduspoliitika aluseks. Põllumajanduspoliitika määrab ära, kellele makstakse toetusi, mistõttu on andmete esitamine põllumeestele endale väga vajalik. Loenduse tulemusel saavad ministeeriumid, Euroopa Liidu institutsioonid, teadusasutused ja ettevõtjad vajaliku sisendi põllumajandusvaldkonna otsusteks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Põllumajandusloenduse küsimustikku saab täita aadressil
estat.stat.ee. Veebikeskkonda saab sisse logida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga.
Lähemalt saab loenduse kohta lugeda
SIIT. Loenduse tulemused avalikustatakse 2021. aastal
statistikaameti andmebaasis.
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.