Eesti on rohepöörde asjus võitja. Samas tuleb silmas pidada, et rohepöörde vilju saame maksimeerida üksnes siis, kui me sellega kaasnevateks muudatusteks valmistume, kirjutab ettevõtja ja poliitik Joakim Helenius (Eesti 200).

- Joakim Helenius
- Foto: Raul Mee
Hiljuti avalikustatud Euroopa Liidu roheline kokkulepe on julge ja vajalik katse Euroopa Komisjoni poolt, et muuta Euroopa juhtivaks majandusblokiks kliimamuutusevastases võitluses. Kliimamuutus on ettearvamatu oht meie maailmale ja võib ekstreemsemal juhul viia meie praeguse tsivilisatsiooni hukule.
Enamik teadlasi usub kliimamuutuse paratamatusesse ning vaidleb peamiselt selle üle, kuidas parimal viisil pidurdada maailma keskmise temperatuuri tõusu ja kuidas maailma võimalikeks tagajärgedeks ette valmistada. Need, kes teadlasi usuvad, näevad, et Euroopa rohelepe on absoluutselt vajalik. Võttes kliimamuutusevastases võitluses juhtrolli, saab Euroopa kehtestada reegleid ja standardeid, mis kujundavad homse rohelise majanduse põhimõtted. Need peaks pakkuma Euroopa ettevõtetele, mis konkureerivad rahvusvahelistel turgudel, suure konkurentsieelise.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.