• 16.09.21, 15:02

Millised on automaatsöötmissüsteemide kasutusvõimalused veisekasvatuses?

Piimatootmise mehhaniseerimise ja automatiseerimisega on raske füüsiline töö asendunud üha enam kognitiivsega, millest tulenevalt on edukuse võtmesõnadeks ennekõike teabehaldus, prognoosivõime ja nii üksikosade kui neist moodustuva terviku tajumine. Seega seostub automatiseerimise tulemuslikkus ennekõike konkreetse valiku koostoimevõimelisusega konkreetses tootmiskeskkonnas.
Parima valiku kindlustamiseks peavad seosed söötade ja nende käitlemisviiside vahel selged olema.
  • Parima valiku kindlustamiseks peavad seosed söötade ja nende käitlemisviiside vahel selged olema.
  • Foto: Matis Luik
Automaatsöötmissüsteem (ASS) võib olla kas täilikult või osaliselt automatiseeritud söötmine, kus automatiseerimata on sageli söötade transport vahelattu ehk söödakööki. Söötade vahelaoga suureneb kogu süsteemi keerukus, seadmete hulk ja sellest tulenevalt ka maksumus. Kuid vahelao vajaduse tingivad ennekõike klimaatilised tingimused, kus lumikatte ja madala temperatuuri korral on vahelaol mitmed eelised kindlustamaks tõrgeteta söötmist. Erinevatel automatiseeritud lahendustel võib olla erinev jõudlus, tarbitav võimsus, energiaallikas, gabariidid, talitlus ja tehniline lahendus. Automatiseerida võib ka söötmise üksikuid etappe nagu näiteks transport, annustamine, jaotamine jne. Parima valiku kindlustamiseks peavad seosed söötade ja nende käitlemisviiside vahel selged olema.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele