Põllumeestel on kõrini sellest, et haneparved nende raha nahka panevad. 2019. aastal aasta põllumeheks valitud Viru-Jaagupi farmer Indrek Klammer soovitab rakendada omalaadset telefoniterrorit, et ametkondadele mõistus pähe panna.

- 2019. aastal aasta põllumehe tiitliga pärjatud Indrek Klammer kutsub viljakasvatajaid helistama keskkonnaametisse ja politseisse, kui haneparv põllule laskub.
- Foto: Andras Kralla/Äripäev
Kui paaril aastal katsetati Eestis kevadise haneliste heidutusjahiga, siis mullu keelas kohus selle põhjendusega, et hukkuda võib mõni meil väga rangelt kaitstud väike-laukhani. Tänavu laiutavad hiiglaslikud haneparved taas meie põldudel.
Osaühingu Voore Farm juhataja Indrek Klammer ütles, et heidutusjahti on väga vaja. Ta meenutas, et kui heidutusjaht oli lubatud, oli elu palju helgem. Haneparvest tohtis maha lasta ühe linnu. „Ja kui see üks lind maha lasta, siis nad enam ei tule. Niisama paugutamisest pole aga mingit abi,“ kõneles Klammer.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.