Kui ilm läheb külmaks, kasutab vasikas rohkem energiat, mistõttu on tal vaja rohkem energiat ka saada.

- On oluline, et latter oleks kuiv, sest nii on olemas parimad tingimused vasika kuivana hoidmiseks.
Talve, külma ja niiske ilma puhul tasub vasikatele ohkem tähelepanu pöörata. Alla 3-nädalane vasikas tunneb külmastressi juba siis, kui temperatuur langeb alla 15 kraadi. Kui vasikal hakkab külm, võib ta haigeks jääda, seega peab vastsündinud vasikas võimalikult kiiresti kuivaks saama. Võib lasta lehmal ta kuivaks lakkuda või kuivatada teda käsitsi. Soojendav lamp on hea abivahend nii vastsündinud vasika kuivatamiseks kui ka haige, kõhulahtisuse all kannatava vasika kuivana hoidmiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vastsündinud vasikas sünnib ilma antikehadeta ja on keskkonnas levivate nakkuste vastu üsna kaitsetu. Selle põhjus on, et amniootilised membraanid ei kandu lehmalt lootele edasi.
Suur piima kogus tagab vasikate hea kasvu ning annab lehma esimese laktatsiooni ajal häid tulemusi.
Vajalik on tagada hügieen alates lüpsmisest kuni vasikatele piima söötmiseni, ütleb Terese Jarltoft, vasikate ja vasikate nuumamise teemadele spetsialiseerunud nõustaja ettevõttes Sagro og Seges, kes annab head nõu, kuidas piima käsitseda ja sööta.
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.