• 19.07.24, 12:59

Elektroonne põlluraamat – miks ja kellele?

Tänavu kevadel täienes e-PRIA põldude haldamise teenus elektroonse põlluraamatu ehk e-põlluraamatu funktsionaalsusega. Milliseid võimalusi e-põlluraamat pakub ning milleks on see vajalik? Sellest kirjutab Maablogis biomajanduse valdkonna nõunik Birgit Pai.
Varamusse kantud andmed võimaldavad pakkuda põllumajandusettevõtjatele andme- ja teaduspõhiseid teenuseid, näiteks väetamis-, lupjamis-, külvi- ja koristusaja soovitusi.
  • Varamusse kantud andmed võimaldavad pakkuda põllumajandusettevõtjatele andme- ja teaduspõhiseid teenuseid, näiteks väetamis-, lupjamis-, külvi- ja koristusaja soovitusi.
  • Foto: Pixabay
Aastal 2017, kui hakati koostama põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava aastani 2030. kirjutati põllumajanduse toonase olukorra kohta, et põllumuldade bioloogilisest seisundist on vähe teadmisi ning mulla temaatikat pole käsitletud sama terviklikult kui teisi keskkonnavaldkondi. Ühtlasi leiti, et põlluraamatu pidamiseks, väetamis- ja taimekaitsesoovituste andmiseks ega bilansside koostamiseks ei ole piisaval määral arendatud vajalikke digiteenuseid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele