Augusti keskel avatud Paevälja uus farmihoone on sektoris üsna erandlik ja väärib ETKÜ juhatuse esimehe Tanel-Taavi Bulitko sõnul tunnustust. „Siin kohtuvad traditsiooniline talupidamise vorm kaasaegse loomade heaolu arvestava farmihoonega. Jääb üle vaid imetleda põlvkondade koostööd loomade kasvatamisel ja piima tootmisel, samuti ka seda, et pärast tulekahju otsustati farm uuesti üles ehitada,“ kiitis Bulitko.

- Paevälja talu uus farmihoone. Foto: Heleriin Karask
Eesti Maaülikooli veterinaariat õppiva noorperenaise Teele Eskori sõnul oli farmihoone ülesehitus, pärast traagilist 2022. aasta põlengut, nende talu vaates kõige tulusam viis kuhu panustada. „Kui varem oli meil kõiki tegevusi võrdselt, siis nüüd paneme põhitegevuse piima tootmisele aga kõike muud saab väiksemas mahus edasi teha. Vaadates meie maa ressurssi, siis on piimatootmine meile kõige mõttekam tegevus,“ kinnitas Eskor.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Looduslikud ja poollooduslikud rohumaad sobivad küll karjatamiseks ning neilt võib saada arvestatava koguse heina, ent paraku ei ole selliste heinamaade silo lüpsikarja jaoks piisavalt kvaliteetne. Kvaliteetse silo saamiseks peab farmipidaja olema valmis panustama maa ettevalmistusse, kultuurtaimede külvamisse, väetamisse ja õigeaegsesse hooldamisse.