Läti kaalub, kas suurendada riigimetsa raiemahtu, esialgsete hinnangute kohaselt võiks selline otsus tuua riigieelarvesse kuni 100 miljonit eurot aastas.
Otsust Läti raiemahtude kohta on oodata jaanipäevaks.
Foto: Julia-Maria Linna
Kokku on riigimetsades praegu umbes 120 miljonit kuupmeetrit puitu, mis on raiumiseks küps või on oma kasuliku eluea juba ületanud, kirjutab Läti ringhääling.
Eesti metsaühistute eestvedajad ja metsakasvatajad kutsuvad valitsust langetama varem mainitud otsuse, mille kohaselt jääb majandatavaks 70% Eesti metsa ja 30% metsaalast seatakse kaitse alla. Selgus majandatava metsa osas on metsakasvatajatele ja kogu metsandusturule hädavajalik, kuna see loob kindluse valdkonnas toimetavatele inimestele ning julgust jätkata professionaalset ja jätkusuutlikku metsakasvatust.
Kahe metsaühistu – Läänemaa ja Põhja-Eesti – ühinemise tulemusel loodud Loode-Eesti Metsaühistu on nüüd üks Eesti suurimaid. Ühinemine võimaldab metsaomanikele pakkuda rohkem teenuseid ja paremat tuge metsamajandamisel.
Kuna riigimetsas on raiemahud varem eeldatust kiiremas tempos vähenenud, ei ole võimalik kõikidele ette kasvatatud taimedele riigimetsas tänavu kasutust leida.
Kuigi Eesti metsa- ja puidutööstuse koondkäive kasvas viimase nelja kvartali jooksul 6,7 protsenti ning ulatus 540 miljoni euroni, tuli suurem osa kasvust üksikute tugevaimate ettevõtete arvelt. Samaaegselt on sektori töökohtade arv langenud, väiksemate tegijate roll vähenenud ning pilt turu üldisest tervisest on kergelt illusoorne, selgub värskest Infopanga metsatööstuse kvartaliraportist.
Praegune ilm soosib kindlate taimehaiguste levikut - taliteraviljades helelaiksus, roosted, fusarioos. Räägime teisest fungitsiidiga pritsimise ringist ning ühtlasi rahakotile väga sõbralikust lahendusest, mis annab tugeva mõju, mida praegustes tingimustes just vaja on.