Suvisel 2. juuli hommikul, mil põllud on kaetud kastesäraga ja viljaväljad sosistavad uue hooaja lubadusi, on aeg kokku koguneda Jõgeval, kus toimub järjekordne Suur Põllupäev.

- Scandagra ja METK kutsuvad Suurele Põllupäevale.
- Foto: Scandagra / METK
2. juulil toimub Jõgeval Scandagra ja Maaelu Teadmuskeskuse (METK) koostöös Suur Põllupäev, mille läbivaks mõtteks on: „Tarkus kasvatab saagi”. Iga uus idee, iga vahetatud kogemus ja iga õpitud tarkus aitab külvata paremat homset – seda sõna otseses mõttes.
Põllupäeva keskmes on teadus- ja teadmuspõhine tootmine ning praktilised kogemused otse põllult. Üritus pakub sisukat programmi igale põllumajandushuvilisele – alates tootjatest ja teadlastest kuni poliitikakujundajateni välja.
Tarkus algab mullast
Jätkusuutlik põllumajandus saab alguse mullast. Just muld on iga tootja olulisim tootmisvahend, mille tundmine on eduka taimekasvatuse aluseks. Põllupäeval saab METKi punktidest teada, miks ja kuidas hinnata mulla seisundit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Külastajatel on võimalik tutvuda ka akrediteeritud METK Saku labori tööga – sealhulgas näha mullaanalüüside teekonda ja tutvuda uute laboriteenustega, mis aitavad tootjatel teha teadlikke, täppispõllumajandusel põhinevaid otsuseid.
Innovatsioon, katsed ja ringkäigud
Üheks tõmbenumbriks on METKi arendusprojektide tutvustused, sealhulgas uus põua katseala, kus saab imiteerida erinevaid kliimastsenaariume – nii põuda kui ka liigsademeid. Toimuvad ekskursioonid koos selgitustega, kuidas andmeid kogutakse ning millised järeldused sellest tootmise jaoks sünnivad.
Põllupäeva katsetes näeb ka uusi talinisu- ja odrasorte, soovijad saavad külastada talinisu ja rukki aretuspõlde.
Tule kogu tarkust, mis kasvatab saagi!
Suur Põllupäev on suurepärane võimalus koguda praktilist ja teaduspõhist tarkust, mis aitab teha läbimõeldumaid otsuseid, katsetada uusi lähenemisi ja kasvatada saaki targemalt. Tule kohale, esita küsimusi ja vii endaga kaasa tarkused, mis kannavad vilja – nii täna kui homme.
Põllupäevale saad registreeruda
SIIN.
Droonid, tehnoloogia ja praktiline teadmine
Drooni demotelgis õpetavad METKi droonieksperdid, kuidas teha ise oma põldudest aeropilte, neid töödelda ja mida saadud andmetest järeldada. Samuti saab ülevaate, millist rolli mängivad droonid tuleviku põllumajanduses täppispõllumajanduse asendamatu tööriistana.
Lisaks saab näha taimekaitsepritside ja pihustite stende ning muid uusi tehnilisi lahendusi, mis toetavad teadlikku ja tõhusat tootmist.

- Põllupäeva ajakava.
- Foto: Scandagra / METK
Kogu päeva vältel avatud:
•Scandagra jaetoodete telk – osta kaasa!
•Taimekaitsepritside ja pihustite ala
•METK Saku laboritelk, kus saab tutvuda muuhulgas ka uute laboriteenustega ja tutvuda, milline on mullaanalüüsi teekond.
•Ja teised huvitavad infoalad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.