Kui tavapärane on, et pereettevõtlus põllumajanduses tähendab, et uus põlvkond võtab eelmiselt talu juhtimise üle, siis Pärnumaal lihaveiseid kasvatavas Luigeveski Agros on hoopis teisiti.

- Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevdirektor Kerli Ats ning farmijuht ja Kerli isa Vello Ats.
- Foto: Andras Kralla
25aastane EBSis õppiv peretütar Kerli pakkus isa Vellole välja, et võiks Pärnumaal seisvale metsasele maatükile luua põllumajandusliku talu. Kusjuures varem polnud peretütar talupidamise ja loomakasvatusega kokku puutunud. Isa jäi nõusse ja nii on tänaseks on juba neli aastat Luigeveskil lihaveisekarja kasvatatud ning Kerlil on õnnestunud kaasata talupidamisse lisaks isale ka ema, õde, vend ja ka pea 90aastane vanaema Helle Johanna, kelle töövõime olevat kui kratil – antagu aga tööd juurde. Perekond Atsil on siht luua lihaveisekarja kasvatamise kõrvale ka lisatuluallikaid, et toetada kapitalimahukas sektoris tegutseva ettevõtte jaoks võetud laenude teenindamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.