Äripäeva teemaveebi Põllumajandus.ee raadiosaade Kasvupinnas keskendub meeturule. Nordmel OÜ juhi ja mesiniku Peeter Matsoni sõnul on turg jõuetu, sest võitlusel meepettustega ei ole otsa ega äärt.

- Nordmel OÜ juhatuse liige Peeter Matson.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Peeter Matson rõhutab saates, et meeturg on globaalne ja täpselt samad mured, mis meie mesinikel, on ka teiste maade ametivendadel. Suurimaks mureks on võltsmee tootjad, kes rikuvad kogu meeturu.
Viljandimaa mesinik toob välja ka eduloo, nimelt on aastatepikkuse arendustöö tulemusena saanud valmis Eesti teadlaste ja paarisaja mesiniku koostöös loodud mee DNA-test, mis aitab vähendada valdkonnas levivat petturlust ning kaitseb tarbija ja tootja huve. Nüüd loodavad mesinikud, et test saab n-ö ametlikuks tõendusmaterjaliks, ja seda ka maailmas laiemalt.
Ka on mesinikud saatnud sõnumi meie jaekettidele – tehkem koostööd, müügem vaid tõendatud taustaga mett, mille päritolu on näiteks just sellesama mee DNA-testiga kinnitatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saadet juhib Põllumajandus.ee juht Meelika Sander-Sõrmus.
Peeter Matson: mesindus on keerulises seisus nii meil kui mujal
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sadatuhat kilo mett, millest üle 80 protsendi eksporditi. Üle 100 protsendi käibe ja -kasumikasvu eelmise majandusaastaga võrreldes – kõik tundub ju imeline. Aga nii see ei ole. Miks?
Aastatepikkuse arendustöö tulemusena sai valmis Tartu teadlaste ja paarisaja Eesti mesiniku koostöös loodud mee DNA-test, mis aitab vähendada valdkonnas levivat petturlust ning kaitseb tarbija ja tootja huve. Eesti mee DNA-test on laiapõhjalisemaid kogu maailmas.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.