RMK on juba istutanud üle 6 miljoni puu

Riigimetsa on sel kevadel
istutatud 6,1 miljonit istikut 2665 hektarile, teatas Riigimetsa
Majandamise Keskus (RMK). Laupäeval saavad kõik soovijad riigimetsa puid
istutada.

RMK juhatuse liikme Tavo Uuetalu sõnul on istutuse maht riigimetsas läbi aastate stabiilne. „Kui täna on mitmel pool mujal probleemiks üle jäänud istikud, siis RMK suudab planeeritud mahu edukalt maha istutada ning taimi praktiliselt üle pole jäänud,” märkis Uuetalu.

„Laupäevasel metsaistutuspäeval saavad huvilised ka ise proovida metsaistutust, kahe-kolme tunniga jõuab tavaliselt istutada vähemalt 100 puud,“ lisas Uuetalu.

Eelmisel aastal istutati vabatahtlike abiga riigimetsa 100 hektarile ligi 250 000 kuuse- ja männitaime. Tänavu saab puid istutada Harjumaal, Raplamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal.

Tänavu istutatakse riigimetsas uut metsa 3740 hektaril. Täpsemalt, mulda pannakse 10,1 miljonit istikut: kuuski 5,7, mände 3,5 ja kaski 0,5 miljonit istikut. Pindalalt on 65% selleaastasest metsauuenduse kogumahust juba täidetud.

Ammendatud karjääride taasmetsastamiseks pannakse sel aastal kasvama umbes 400 000 mändi ja kaske. Metsakülvi tehakse tänavu 490 hektaril ja looduslikule uuenemisele kaasaaitamist 150 hektaril.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised