Täna Tartu Näituste messikeskuses alanud keskkonnamessist võtab sel aastal osa paarkümmend loodussõbralikku ettevõtet. Messiga samal ajal toimub ka Jõululaat.
Kagu-Eestist, Kanepi kandist, Kaido Kõivu majapidamisest toodi messile 2 Šoti mägiveist. Esimesed karvased sarvilised toodi 1999dal aastal Lääne-Eesti saartele, viis aastat hiljem jõudsid esimesed kaks mägiveist Kaido Kõivu majapidamisse. Nüüdseks on šotlasi juba seitse.
Läänemaalt Horse OÜst, mida tuntakse laiemalt Ranna Rantšo nime all, tulevad Tartusse messile Kihnu lambad, kameroni kitsed, kodukitsed koos talledega, minisead ja metssea ristandpõrsad, küülikud, kanad, haned, pardid ja ponid. Kõik need loomad elavad Ranna Rantšos õnnelikult vabapidamisel.
Pärnumaalt Pikavere külast tuleb messile oma vabapidamisel olevate segatõugu kanadega Sepa talu perenaine Nele Tamm. Sepa talus on kanu peetud juba paarkümmend aastat ning nende kanade elu on kogu aeg olnud „mahe“. Kanad saavad vabalt aias ringi joosta ja siblida, isegi talvel on neile pääs õue avatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.