Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 15. november 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Koolinoorte maaelufilmide konkursile esitati üle poolesaja filmi

Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film ja Põllumajandusministeeriumi koostöös toimuvale videokonkursile „Ükskord meie külas…“ esitati 51 lühifilmi, millest parimale saab kuni 22. novembrini anda oma hääle Delfi Eesti elu portaalis. Konkursi võidutööd kuulutatakse välja 23. novembril.  

„Noored on teinud väga palju huvitavaid lühifilme ja videosid sellest, millisena nad näevad elu maapiirkondades. Pilt, mis nende põhjal maaelust joonistub, on väga eripalgeline,“ ütles Just Filmi tegevjuht Mikk Granström. „Parimad filmid jõuavad Just Filmi festivali raames suurele ekraanile, samuti näitab neid ETV2.“

Publiku lemmiku poolt saab hääletada 22. novembrini Delfi Eesti elu portaalis. Võidufilm ja publiku lemmik kuulutatakse välja Just Filmi (15.–24.11.2013) lõputseremoonial 23. novembril Solaris Kino Nokia saalis kell 18.30. Kõiki võitjaid ootavad väärilised auhinnad, konkursi peaauhind on tahvelarvuti.

Konkursile laekunud filme hindab 5-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad žürii esimees ja Just Film festivali juht Mikk Granström, üks Just Filmi programmi koostajaid Peter Stumbur, Maaelu Edendamise Sihtasutust esindav Aila Vaher, Balti Filmi- ja Meediakooli lõpetanud ning „Eesti otsib superstaari” saatest tuntud Luisa Värk ning Põllumajandusministeeriumi esindaja Eve Salumaa.

Konkurssi „Ükskord meie külas…“ korraldab noorte- ja lastefilmide festival Just Film koostöös Põllumajandusministeeriumiga. Konkursi korraldamist rahastatakse maaelu arengukava 2007–2013 vahenditest.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960