• 16.04.15, 08:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täna selguvad Maamessil Eesti parimad noored aednikud

Täna, 16. aprillil toimub esmakordselt Maamessil aiandusalane kutsevõistlus „Noor Aednik 2015”, kus selgitatakse välja Eesti parimad noored aednikud.
„Võistlejad peavad tundma seemnete liike ja aiatehnikat ning olema osavad pookimises. Veel tuleb kokku monteerida lillekast, istutada taimed ja paigaldada kastmissüsteem ning arvutada taimedele vajalikud substraadi ja väetise mahud,” kirjeldas võistluse korraldaja Tõnis Soopere. Ta lisas, et kõik huvilised on oodatud tutvuma noorte aednike oskustega ja kaasa elama võistlusele.
„Aednik on väärikas ja pikkade traditsioonidega eriala. Toidutootjast ja inimese ilumeele kujundajast on osatud alati lugu pidada,” ütles Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin. Tema sõnul on Eesti kutsekoolides suurepärased tingimused õppimiseks ja suur hulk häid õppejõude. „Haritud aednik on tööturul väga nõutud spetsialist. Võimalusi on mitmeid, alates oma ettevõtte loomisest kuni palgatöötajani Eesti tippettevõtetes,” lisas Strastin.
Tänavusel võistlusel võtavad mõõtu 12 õpilast Räpina Aianduskoolist, Luua Metsanduskoolis, Tallinna Kopli Ametikoolist ja Läti partnerkoolist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

 „Noor Aednik 2015“ on kutsevõistlus, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad noored aednikud, kes õpivad kutsekoolis aiandusega seotud erialal. Lisaks juhib võistlus tähelepanu aianduse eriala tähtsusele. Võistlus toimub Maamessi Show Arenal kell 11.15–15.30 ning võitjaid autasustatakse kell 16.00.
Võistlust korraldab Räpina Aianduskool koostöös Sihtasutusega Innove. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.
SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.
Täpsem võistluse info ja ajakava leiad SIIT.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele