Väderstad investeerib tuleviku täpispõllumajandusse

Väderstad
Väderstadi katsete ja analüüsijuht Mikael Albrecht

Turg nõuab üha enam täpsust ning nii suureneb vajadus simulatsioonideks ja testimiseks. Seetõttu avas Väderstad uue labori, mis annab meile paremad võimalused teadus- ja arendustööks.

Teades, et tulevikus nõuavad põllumajandustootjad jätkuvalt suurt külvitäpsust ja ühtlast seemnete jaotumist, avas Väderstad uue seemnelabori. Uus seemnelabor võimaldab matkida erinevaid keskkonna- ja põllutingimusi, sh masinate koormust mullale, põuda, külma, õhusurvet jne. Lisaks on laboris olemas platvorm vastupidavus- ja kvaliteedikontrolli tegemiseks.

"Uus seemnelabor sisaldab täiustatud mõõtesüsteeme, mis annavad täpsemaid tulemusi," ütleb Väderstadi katsete ja analüüsijuht Mikael Albrecht.

280 m2-ne Väderstadi seemnelabor avati ametlikult mais 2016.

- Teeme kvaliteetset tööd kogu ettevõttes ning uus seemnelabor kindlustab meie jätkuva püsimise kaasaegse täpisviljeluse esirinnas, räägib Väderstadi vanem tooteinsener Gert Gilstring.

Väderstadi teadus- ja arendusosakonnas töötab kokku 120 inimest ning igal aastal investeeritakse sellesse olulisi rahalisi vahendeid. Selle tulemusena on Väderstad püsinud stabliilselt efektiivsesse põllumajandusse loodavate uuenduslike toodete ja lahenduste tootjate eesotsas.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised