• 02.12.16, 14:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Börs: nisu hind langeb, rapsi oma kasvab

Nädala börsiuudised: toidunisu hind langes pooleteise kuu põhja; euro nõrkus dollari suhtes on Euroopa Liidu viljakasvatajaid veidi aidanud; rapsiseemnete hinnad jätkavad tõusu; piimahindade taastumine jätkub; OPECi kokkuleppe lükkas bensiini hinna üles.
Börs: nisu hind langeb, rapsi oma kasvab
  • Börs: nisu hind langeb, rapsi oma kasvab
  • Foto: Reuters/Scanpix
Toidunisu hind langes pooleteise kuu põhja

Artikkel jätkub pärast reklaami

Artikkel jätkub pärast reklaami

Euro nõrkus ei ole piisav

Artikkel jätkub pärast reklaami

maisi hind
nisu
Nisu hind
  • Nisu hind
  • Foto: Äripäev AS
Eksport peaks paranema järgmisel hooajal

Artikkel jätkub pärast reklaami

Artikkel jätkub pärast reklaami

Rapsiseemnete hinnad jätkavad tõusu

Artikkel jätkub pärast reklaami

Rapsiseemnete hind

Artikkel jätkub pärast reklaami

Rapsi hind
  • Rapsi hind
  • Foto: Äripäev AS
Piimahindade taastumine jätkub

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kooritud piima pulbri hind
  • Kooritud piima pulbri hind
  • Foto: Äripäev AS
Teistest toorainetest odavnes kakao 1,8 protsenti ja kohvi (robusta) hind langes 3,8 protsenti. Kummagi tonn maksis reede lõunaks vastavalt 2396 ja 1979 dollarit.
OPECi kokkuleppe lükkas bensiini hinna üles
Kuigi seda ei peetud tõenäoliseks, jõudsid OPECi liikmesriigid tootmismahu kärpimises kokkuleppele, vahendab Bloomberg.
OPECi naftakartell vähendab igapäevast tootmist 1,2 miljoni barreli võrra 32,5 miljoni barrelini, teatas organisatsioon kolmapäeval pärast kõneluste lõppu. Brenti toornafta hind tõusis nädalaga lausa 9,1 protsenti, WTI lisas 5,5 protsenti. Kummagi barrel maksis reede lõunaks vastavalt 53,45 ja 50,67 dollarit.
Kolm nädalat kestnud kõnelused olid edukad – Saudi Araabia, Iraak ja Iraan said oma erimeelsused selgeks räägitud ning organisatsioon kärbib üheskoos naftatootmist esimest korda 9 aasta jooksul.
Iraan sai omale eritingimused – riik võib oma päevast naftatootmist tõsta 3,9 miljoni barrelini. Leppega on liitunud ka mitmed OPECi välised riigid, kes vähendavad oma päevast naftatootmist eeldatavasti kokku 600 000 barreli võrra.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ka bensiini hinnale oli mõju küllaltki suur – Rotterdami 95 bensiini hind tõusis nädalaga 8,2 protsenti 515,75 dollarini tonnist.
Bensiini hind
  • Bensiini hind
  • Foto: Äripäev AS
Autor: Mait Kraun, kaasautor

Seotud lood

Uudised
  • 30.12.16, 12:55
Börs: Veiselihaturul ülepakkumine
Nädala börsiuudised: veiseliha turule annab järgmisel aastal tooni ülepakkumine; maaklerfirma: spekulandid toetavad tooraineturge ka järgmisel aastal; Euroopa Liidu nisueksport taandub; kohvi hinnad võivad tõusta ka järgmisel aastal; nafta hind tõuseb edasi.
Uudised
  • 23.12.16, 08:50
Börs: Hiina nõudlus on tõstnud sojaubade hinda
Nädala börsiuudised: piimahinnad taandusid, aga suurt langust oodata ei ole; Baltimaade ja Euroopa nisu on külmakartlikud; Poola kanalihatoodang kasvab kiiresti; Hiina nõudlus tõstis sellel aastal sojaubade hinda; nafta hinnad stabiliseerusid, aga bensiin kallineb edasi.
Uudised
  • 13.12.16, 10:15
Kolme kvartali kokkuvõte: Põllumajandustoormete hinnad näitavad tõusu
2016. aasta algust iseloomustas see, et üldiselt olid meeleolud põllumajandustoormete osas väga kehvad. Nafta hind ja aktsiaturud odavnesid järsult, mis tõmbas kaasa ka teised varad. Lisaks sellele kardeti Hiina majanduse järsemat aeglustumist, mis oleks toorainete nõudlust maailmaturul vähendanud.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele