26.-27. jaanuaril 2017 toimub Tallinnas Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu (NBBC) aastakoosolek ja mesindusalane teadussümpoosium, kus mesinikud ja teadlased arutlevad mitmetel mesindusvaldkonna teemadel.
- Rahvusvaheline mesindusalane sümpoosium toimub Eestis Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Arutelule tulevatest teemadest on esikohal mesilaste tervise probleemid seoses nii mesilashaiguste kui taimekaitsepestitsiidide mõjuga. Samuti käsitletakse mesilaste mõju ja olulisust paljude taimeliikide tolmeldajatena. Lisaks on päevakorras mesinduse ala tehnoloogilised arendused ja uute tehniliste võimaluste kasutuselevõtt mesinike tööviljakuse suurendamiseks.
tasub teada
Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu on loodud liikmesmaade mesindusalase koostöö arendamiseks ja koordineerimiseks. Nõukogu tööd juhib rotatsiooni korras igal aastal üks liikmesriikidest ja selleks perioodiks valitakse ka Nõukogu president. 2016. aastal valiti juhtriigiks Eesti ja Nõukogu presidendiks Eesti Mesinike Liidu juhatuse esimees Aleksander Kilk. Tallinnas toimuval Mesinduse Nõukogu aastakoosolekul antakse juhtriigi staatus järgmiseks perioodiks üle.
Kokkusaamise üheks eesmärgiks on koostöö hoidmine ja edendamine Põhjamaade ja Baltimaade mesindusorganisatsioonide vahel. Koostöö erinevate riikide mesinike vahel on pidev. Üheks koostöövormiks on näiteks mesindusalase alg- ja täiendõppe ning nõustamisalaste kogemuste ja materjalide vahetamine, mesindusala õppereiside korraldamine naabermaadesse jne.
Samuti toimuvad koostööprojektid mesilashaiguste seire ja tõrje teemal. Koostöö heaks näiteks on ühine osalemine ülemaailmses 95 riigi mesindust hõlmavas ühisprojektis COLOSS, kus koostöös teadlastega uuritakse mesilasperede hukkumise põhjusi ja otsitakse võimalikke lahendusi. NBBC koostöö üheks väljundiks on ka ettepanekute tegemine ja osalemine Euroopa Liidu mesinduspoliitika kujundamises ja selle mõjutamises.
Allikas:
www.mesinikeliit.ee
Seotud lood
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.