Rahvusvaheline mesindusalane sümpoosium toimub Eestis

Rahvusvaheline mesindusalane sümpoosium toimub Ees
Rahvusvaheline mesindusalane sümpoosium toimub Eestis

26.-27. jaanuaril 2017 toimub Tallinnas Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu (NBBC) aastakoosolek ja mesindusalane teadussümpoosium, kus mesinikud ja teadlased arutlevad mitmetel mesindusvaldkonna teemadel.

Arutelule tulevatest teemadest on esikohal mesilaste tervise probleemid seoses nii mesilashaiguste kui taimekaitsepestitsiidide mõjuga. Samuti käsitletakse mesilaste mõju ja olulisust paljude taimeliikide tolmeldajatena. Lisaks on päevakorras mesinduse ala tehnoloogilised arendused ja uute tehniliste võimaluste kasutuselevõtt mesinike tööviljakuse suurendamiseks.

Kokkusaamise üheks eesmärgiks on koostöö hoidmine ja edendamine Põhjamaade ja Baltimaade mesindusorganisatsioonide vahel. Koostöö erinevate riikide mesinike vahel on pidev. Üheks koostöövormiks on näiteks mesindusalase alg- ja täiendõppe ning nõustamisalaste kogemuste ja materjalide vahetamine, mesindusala õppereiside korraldamine naabermaadesse jne.  

Samuti toimuvad koostööprojektid mesilashaiguste seire ja tõrje teemal. Koostöö heaks näiteks on ühine osalemine ülemaailmses 95 riigi mesindust hõlmavas ühisprojektis COLOSS, kus koostöös teadlastega uuritakse mesilasperede hukkumise põhjusi ja otsitakse võimalikke lahendusi.  

NBBC koostöö üheks väljundiks on ka ettepanekute tegemine ja osalemine Euroopa Liidu mesinduspoliitika kujundamises ja selle mõjutamises.

Allikas: www.mesinikeliit.ee

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised