Minister Läänemaal: Eestil on suur karja- ja taimekasvatuse perspektiiv

Minister Läänemaal: Eestil on suur karja- ja taime
Minister Läänemaal: Eestil on suur karja- ja taimekasvatuse perspektiiv

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles eile Läänemaal ringi sõites, et Eestil on tohutu karja- ja taimekasvatuse perspektiiv, mida pole alati osatud ära kasutada, kuid mis annab maal elavatele inimestele tulusa põhjuse kodukohas tegutsemiseks.

„Eesti maastik on parim põllumajanduse arendamiseks ning mul on hea meel, et Läänemaal on inimesi, kellele seda ei pea seletama. Vahepealsetel aastatel on siin-seal tekkinud arvamus, et looma- või taimekasvatusega ära ei ela. Kivinenud seisukoht ei päde, sest maailmas on nõudlus kvaliteetsete toiduainete vastu hüppeliselt kasvanud ning see peaks suuremaidki skeptikuid veenma, et maa on meie suurim rikkus, mida jõude hoida on raiskamine,“ ütles maaeluminister rahva ja kohalike maaettevõtjatega kohtumise järel.

„Läänemaa teevad eriliseks rannaniidud ja poollooduslikud kooslused, mida on aastasadu karjatatud ning kus tänagi peetakse lihaveiseid, lambaid ja teisi loomi. Nii võib öelda, et läänlased ei tegele üksnes ettevõtlusega vaid säilitavad koos pärandkooslustega meie kõigi ühist kultuuri tulevaste põlvede jaoks,“ nentis Tamm.

 

Leediküla farm
Leediküla farm

Maaeluminister Tarmo Tamm külastas eile piimatootmise ja karjakasvatusega tegelevat OÜd Nigula Piim, Uus-Vainu mahetalu peremeest Raido Raba ja OÜ Arne Tamm ja Westfarm OÜ juhti Arne Tamme ning ajas juttu Ridala valla rahvaga.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised