Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 30. oktoober 2017

Piimaühistute juhid tutvusid Iirimaa kogemusega

Piimaühistute juhid tutvusid Iirimaa kogemusega
Autor: Postimees/Scanpix
Piimandusühistu E-Piim ja ettevõtte MilkEst nõukogude liikmed tutvusid 18.-21. oktoobril Iirimaal ühistulise piimandusega.

Gruppi kuulusid Sulev Mölder, Rein Lall ja Teet Kallakmaa E-Piimast ning Märt Riisenberg, Tõnu Post ja Lembit Paal MilkEstist.

Gruppi saatsid EMÜ assistent Liis Võlli ja EPKK juhatuse liige Vahur Tõnissoo.Muljetavaldav kohtumine toimus Iirimaa ühistute katusorganisatsiooni ICOS esindajatega, kes andsid hea ülevaate Iirimaa ühistulisest piimandusest.

ICOS koondab 130 põllumajanduslikku ühistut. Iirimaa pindala on 1,6 korda suurem Eestist. Piima toodetakse aastas 1,4 miljoni lehmaga 7 miljonit tonni. 90% toodangust eksporditakse.

Suuri piimaühistuid on kokku 10. Suurim Glanbia varub aastas 2,4 milj tonni piima.Grupp külastas veel piimaühistut Dairygold, kes varub aastas 1,3 milj tonni piima. Üheksa piimaühistut kuuluvad keskühistusse Ornua, kes toodab maa-ilmakuulsat võid Kerrygold. Ornual on oma piimatööstused kõikidel maailma kontinentidel.Viimasena külastati Ballylomasna piimatalu, kus John ja Maria Walsh lüpsavad 104 lehma. Talu pälvis käesoleval aastal Iirimaa rahvusliku piimakvaliteedi auhinna.Iirimaa reis toimus ühistegevuse teadmus-siirde pikaajalise programmi raames, mida toetab Euroopa Liit (EAFRD). Õppereisi korraldas EPKK koostöös Eesti Maaülikooliga.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616