GrainSense esitles Agrovizijal ainulaadset seadet

GrainSense esitleb Agrovizijal ainulaadset seadet.
GrainSense esitleb Agrovizijal ainulaadset seadet.

Soome firma GrainSense Oy on välja töötanud maailma esimese käeskantava seadme teravilja kvaliteedi mõõtmiseks. Käsiseade mõõdab teravilja ja teiste põllukultuuride proteiini-, niiskus-, õli- ja süsivesikute sisaldust – ehk olulisi saagi väärtust ja töötlemiskulusid mõjutavaid tegureid.

Esmakordselt võimaldab see põllumeestel, seemne- ja taimekasvatajatel mõõta kiirelt oma põllukultuuride põhiparameetreid otse põllul, isegi enne saagikoristust ja langetada sel moel otsuseid, mis parandavad märkimisväärselt tootlikkust ja kasumlikkust. Samuti võimaldab seade lihatootjatel kontrollida ja reguleerida sööda proteiinisisaldust reaalajas ning seeläbi oluliselt tõsta kasumlikkust.

Seade on akutoitel. Analüüsiks on vaja vaid mõnda tera ja igaks mõõtmiseks kulub vaid mõni sekund. Teenus hõlmab positsioneerimise (GPS) ja pilveühenduse funktsionaalsusega mobiilirakendust, mis toetab lisaväärtust pakkuvate teenuste komplekti ning tagab seega parema tootlikkuse ja tasuvuse.

GrainSense’i lahendus on välja töötatud tihedas koostöös põllumeeste ja põllumajandusorganisatsioonidega. Nende tagasiside on kinnitanud, et praegu puuduvad sobivad seadmed, mis toetaks põllumajandusettevõtte tasandil tehtavaid otsuseid põllukultuuride valgusisalduse haldamiseks ja optimeerimiseks.
„Lõpliku konstruktsiooni ja infrastruktuuri väljatöötamine ning tootmise ülesehitus, kaasa arvatud seadme intensiivne testimine, on nõudnud palju tööd ja vaeva,“ ütles GrainSense’i tegevjuht Edvard Krogius. „Oleme väga põnevil ja rahul sellega, et saame alustada müüki ja pakkuda esimesi seadmeid oma lojaalsetele põllumajandustootjatele Lätis ja teistes Balti riikides.“

Uue seadme ksutus on lihtne
Uue seadme ksutus on lihtne

GrainSense’i turunduspartner Berner Ltd on alustanud müüki ja tutvustanud seadet Rootsi, Soome ja Baltikumi turgudel. „Kus iganes me oleme GrainSense’i lahendust tutvustanud, oleme näinud erakordselt suurt huvi selle testimise ja ettetellimise vastu,“ sõnas Berner Ltd osakonnajuht Kalle Erkkola ja täpsustas, et esimestelt klientidelt saadud tagasiside on vägagi lootustandev.

Mõõteseade on piisavalt taskukohane ja vastupidav, et põllumehed saaksid seda endale lubada ja kasutada. Rahvusvaheline müügihind lõppkasutajale on 3900 eurot, hõlmates seadet, kotti kaasaskandmiseks, mõõdutassi, korki ja 1-aastast garantiid.
Seadme kasutamiseks on vajalik isiklik kasutajakonto, mille maksumus on 250 eurot aastas, hind hõlmab 4 teraviljaliiki (algselt on saadaval nisu, oder, kaer ja rukis, hiljem järgneb raps), uuendusi ja kalibreeringuid, piiramatut andmesäilitusmahtu ja võimalust mõõtmistulemusi jagada.

Uuri lisa edasimüüjalt: Berner Eesti OÜ, Ingrid Tamla, tel. +372 53426223, e-post: ingrid.tamla@berner.ee.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised