17. oktoobril toimub Dimediumi infopäev “Hea udaratervis ja piima kvaliteet suurtes piimafarmides”, mis on suunatud Eesti piimafarmide juhtidele ja edukast karja udaratervisest huvitatud loomakasvatajatele.

- Farm
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Lisaks esitletakse esmakordselt trükisooja praktilist eestikeelset käsiraamatut “Udaratervis”. Raamatu tõlkija, sisutoimetaja ja ürituse moderaator on Eesti Maaülikooli dotsent Piret Kalmus, kes maailmapraktika tippteadmiste taustal jagab soovitusi spetsiaalselt Eesti piimafarmidele.
Infopäeva lektor on Bert van Niejenhuis – praktiseeriv loomaarst ja Hollandi fi¬rma CowSignals tippkoolitaja, kes on loomatervise lektorina esinenud Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas. Ta on lõpetanud Hollandi Utrechti Ülikooli loomaarstiteaduskonna, ennast täiendanud ja praktiseerinud California Ülikooli juures ja Venemaal. Suure osa oma ajast on ta töötanud veterinaararstina
Hollandi farmides, spetsialiseerudes tootmisloomadele. 2014. aastal andis dr. Niejenhuis telesilla vahendusel söötmise signaalide teemal populaarse loengu ka Eestis.
Mis mõjutab udaratervist? Kuidas rakendada udaratervist parandavaid võtteid? Millised võtted sobivad just minu farmile? Kõigele sellele ja veel paljudele teistele küsimustele saate vastused juba 17. oktoobril toimuval infopäeval Viljandi Kutseõppekeskuses Vana-Võidus.
Infopäev on osalejatele TASUTA. Lisainfo ja registreerumine:
[email protected] või https://www.dimedium.ee/et/konverents
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.