Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 13. november 2018

Koda kinnitas seisukohad eelseisvaks Riigikogu valimiseks

Eesti põllumeeste ja toidutööstuste peamiseks ülesandeks on oma rahva kindlustamine kodumaiste toiduainetega
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu kinnitas täna Harjumaal Kaunissaares toimunud istungil koja seisukohad ja ootused eelseisvateks Riigikogu valimisteks. Põllumajanduskoja esindajad on viimaste kuude jooksul kohtunud ka suuremate erakondade esindajatega, et anda oma panus valimisprogrammide ettevalmistamisse. Loodame valimiste eel võimalikult sisukat arutelu biomajanduse, sh põllumajanduse, toidutootmise, metsanduse ja maaelu küsimustes.

„Eesti põllumeeste ja toidutööstuste peamiseks ülesandeks on oma rahva kindlustamine kodumaiste toiduainetega, kuid meie põllumajandusmaa ja metsa kasutamine annab riigile võimaluse biomajanduse arendamiseks ning seeläbi majanduskasvu soodustamiseks,“ rõhutas põllumajanduskoja nõukogu esimees Olav Kreen. "Seda tuleb teha kooskõlas loodusega ja arvestades ühiskonda kui tervikut."

Kreeni sõnul vajab nii maaelu kui biomajanduse valdkondade arendamine pikaajalist visiooni, terviklikku ja strateegilist lähenemist ning stabiilseid poliitilisi raamtingimusi, mis annab võimaluse ekspordi arendamiseks ja töökohtade kindlustamiseks maapiirkondades. Üheks märksõnaks on kaasaegne ja tõhus põllumajanduspoliitika, mis peab tagama Eesti ettevõtjatele ausad konkurentsitingimused Euroopa Liidu ühisturul. Põllumeestele kindlustunde andmiseks ja pikaajaliste investeeringute soodustamiseks on oluline tervikliku kriisi- ja riskijuhtimispoliitika väljatöötamine.

Toidutootmise valdkonnas peab koja arvates eesmärgiks olema Eesti isevarustatuse taseme tõstmine või taastamine kõikides põllumajanduse valdkondades, põllumajandussaaduste töötlemisel lisandväärtuse suurendamine ja ulatuslikum ekspordi arendamine nendes sektorites, kus Eestil on olemas konkurentsieelis ja vajalikud kasutamata ressursid.

Säästliku metsamajanduse eelduseks on põllumajanduskoja hinnangul majandus- ja keskkonnakaitseliste huvide tasakaalustamine, metsade vanuselise struktuuri ühtlustamine, erametsaomanike julgustamine oma metsa eest hoolt kandma, metsakasvatustööde toetamine, metsaühistute tugevdamine ning kodumaise puidu väärindamise ja kõrgema lisandväärtusega toodete ekspordi soodustamine.

Põllumajanduskoda kutsub erakondi ühtlasi üles läbi erinevate poliitikavaldkondade senisest enam panustama maaelu arengusse. Nii põllumajandus- ja toidutootmisettevõtete kui maapiirkondade inimeste tegevuseks on vajalik korras ja hästi väljaarendatud taristu.

EPKK seisukohad Riigikogu valimisteks leiab SIIT

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751