Väetisetootja YARA paneb rõhku digitaliseerimisele

Väetisetootja YARA paneb rõhku digitaliseerimisele
Väetisetootja YARA paneb rõhku digitaliseerimisele

YARA kvaliteetseid väetisi on Eesti põllumajandustootjad kasutanud viimased 20 aastat. Aga tasub teada, et YARA ei ole pelgalt väetisetootja vaid nende arendustiim tegeleb aktiivselt digitaalse põllumajanduse arendamisega.

Nii on välja töötatud näiteks telefoniäpp TankmixIT, millel on ka veebipõhine lahendus olemas. Äpp annab nõu, kuidas ja milliste teiste taimekaitsevahenditega võib YaraVita toodeid segada pritseprogrammis. Toodete nimekiri täieneb pidevalt ja võimalik on tellida jooksvalt juurde teste uute segupartnerite osas.

Veel on olemas äpp CheckIT, mis on annab taime foto sisestamisel infot millised toiteainete puudushaigused taimel on ning soovitab kuidas neid ennetada või tekkinud probleeme lahendada.

Uuest aastast tuuakse Eesti turule nutitelefonidel baseeruv aplikatsioon, nii Android’i kui I-Phone’i jaoks, Yara ImageIT. See on mõeldud lämmastiku vajaduse määramiseks taimede varajases kasvufaasis, kui Yara N-tester ei näita veel päris täpseid tulemusi.

Uus lahendus, mida veel pakutakse on YARA atfarm. Tegu on satelliidipõhise tehnoloogiaga, mis aitab optimeerida lämmastikväetiste kasutamist.  Satelliidi abil on võimalik saada ülevaade ja salvestada põllupõhiselt kasvav biomass ning võrrelda seda eelmiste aastatega. Vastavalt sellele on võimalik koostada põllupõhine lämmastikväetamise plaan ja seda siis vastavalt erinevatele põlluosadele.  Ettevalmistatud kaarti alusel toimub väetise väljakülv, sõltumata külviku tootjast. atfarm annab ka automaatselt soovitusi, kuna ja milliseid põlluosasid on tarvis väetada.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised