Lõuna-Eestit räsinud tormis kannatada saanud ettevõtetest pole paljudel võimalik Elektrilevile kahjunõuet esitada, vahendab ERR.
Kui tavaolukorras peab Elektrilevi rikked kõrvaldama 16 tunni jooksul, siis eriolukorra puhul, nagu oli seda ka Lõuna-Eestit räsinud torm, tuleb rikked kõrvaldada 72 tunni jooksul.
Eriolukorra tõttu ei ole lootust hüvitist saada näiteks Nopri talul.
Pikemalt saab lugeda
ERRist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Oktoobri lõpus räsis Lõuna-Eestit suur torm, mille tagajärjel jäi tipphetkel elektrita ligikaudu 65 000 majapidamist ning mitukümmend suurklienti.
Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar ütles siis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et toonane nädalavahetuse torm tähendas
ettevõttele hinnanguliselt 750 000 euro suurust kahju.
Valio sai suure kahju
Valio Võru piimatööstus oli üks elektri suurtarbijatest, kes pidi pea kümme tundi kestnud tootmisseisaku tõttu hävitama 50 000 euro eest toodangut. "Tootmisest, mis katkestuse hetkel pooleli oli, sai enamus kannatada. See lõpptooteks ei sobi ja läheb hävitamisele,“ nentis oktoobris Valio Eesti juht Maido Solovjov.
Solovjov märkis, et Valio Eestil on Võru piimatööstuses varugeneraatorid, mille abil oleks võimalik hoida tootmist osaliselt käimas, kuid sellegipoolest katkes tootmine Võru tehases täielikult. Samas nüüdseks on selgunud, et Valio kahjunõuet ei esita.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.