Kliimasoojenemisest tingitud muutused panevad istikukasvatajaid üle maailma otsima võimalusi vähendada oma äritegevuses CO2 jalajälge. Bob Hoogerdijk Hollandi taimekasvatusettevõttest Hoogeveen Plants Boskoop esines Eesti Aiandusliidu VIII Visioonikonverentsil ja rääkis istikukasvatajate väljakutsetest seoses kliima soojenemisega.

- Bob Hoogerdijk.
- Foto: Silver Gutmann
Bob Hoogerdijk ütles, et taimekasvatajatel on põhiküsimuseks, kuidas päästa maailma ja mida nad saavad taimedega selleks teha. „Kliimamuutused on ühed suurimad probleemid taimekasvatajate jaoks - need mõjutavad nii temperatuuri tõuse, orkaane kui üleujutusi. Taimekasvatajate jaoks on suur küsimus, et mida on võimalik selles olukorras teha. Meie kasvatajatena mõjutame oma tegevusega ka maailma: me transpordime taimi, kasutades selleks lennukeid, mis omakorda tarbivad fossiilset kütust,” arutles Hoogerdijk. Tema sõnul peavad tootjad teemaga edasi minema ja otsima uusi keskkonnasõbralikke ja innovatiivseid lahendusi. „Head tootjad teevad nii ja meie oleme head tootjad, nüüd on meie visiooniks see, et tulevik on roheline,” kinnitas ta. „Samas tuleb meeles pidada, et kui soovime osaleda muutustes, siis see tähendab meile suuri investeeringuid.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.