• 13.01.23, 09:00

Millised olid 2022. aasta väljakutsed põllumajanduses Euroopa silme läbi?

2022. aasta kujunes väga tormiliseks aastaks. Täpsema ülevaate sellest, mis toimus 2022. aastal Euroopa Liidu põllumajanduses, toob teieni Eesti alalise esinduse Euroopa Liidu juures põllumajandustalituse direktor Madis Pärtel.
Tootjaid ootavad ees mitu olulist mõjutajat, mis enamasti tähendab tootmise muutmist või mõnes kohas isegi kadumist.
  • Tootjaid ootavad ees mitu olulist mõjutajat, mis enamasti tähendab tootmise muutmist või mõnes kohas isegi kadumist.
  • Foto: Unsplash
Kogu maailma mõjutas nii energiahindade tõus kui ka sõda Ukrainas. Erand ei olnud seejuures ka põllumajandussektor. Teadupärast on Ukraina üks maailma suurimaid teravilja- ja päevalilleõlitootjaid ning kannab tähtsat rolli globaalses teraviljaekspordis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.09.25, 12:14
Kuldne tund ja nutikas tehnoloogia: tänapäeva farmid kasvatavad tervemaid vasikaid
Vasika elu algus määrab tema tuleviku. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi piisas sellest, et loom sai sooja ja piima, siis tänane teadmine ja tehnoloogia on muutnud vasikakasvatuse palju täpsemaks ning kontrollitumaks. Farmides räägitakse „kuldse tunni“ olulisusest ja automatiseeritud söötmissüsteemidest, mis on vähendanud haigusi ja muutnud töö inimestele kergemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele