Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade juuni andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi ning nende mõju taimekasvule, põllutöödele ja saagile.

- Juunikuusse mahtusid nii öökülmad, sademete puudus kui ka kuumus.
- Foto: Paul-Tech
Juunikuu tõi endaga kaasa mitmeid väljakutseid põllumajandussektorile. Kuu algas taimikut kahjustavate öökülmadega ja tunda sai tavatuid miinuskraade. Kõige külmem oli 2. juunil, mil Rapla- ja Järvamaal asuvatel põldudel mõõtsid Paul-Techi jaamad maapinna lähedalt ligi kuuekraadist öökülma. Juuni jooksul esines mitmel korral öid, kus temperatuur langes alla 0 kraadi. Kuusikul ja Kesk-Saaremaal oli selliseid öid seitse, Kesk-Eestis viis, Vändras ja Põlvas neli ning Tartu- ja Virumaal kolm. Külmad ööd jäid kuu esimesse poolde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade mai andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi ning nende mõju taimekasvule ja põllutöödele. Kokkuvõttest selgub, et maikuu oli sarnaselt aprillile keskmisest soojem, sadude vaesem ja päikesepaistelisem. Kuu alguse külmakraadid tegid suurt kahju marjakasvatajatele ja kuu lõppes põuase mullaga.
Aprillikuu ilma- ja mullaolud toetasid kevadisi põllutöid ja taimede kasvu. Põllud tahenesid ja töid seisma panevaid tihedaid sadusid ei olnud. Kuu oli paljude aastate keskmisest päikesepaistelisem, sadude vaesem ja soojem, kirjutab täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech, kes analüüsis mullajaamade andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi.
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade märtsi andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi ning nende mõju taimedele. Ülevaatest selgub, et hoolimata jahedast kevadest sulas ja soojenes muld märtsis kiiresti.
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade veebruari andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi ning nende mõju põllutaimedele. Ülevaatest selgub, et senised olud on enim mõju avaldanud rapsi talvitumisele.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.