Lõheliste kuderahu kaitseks kehtis kalapüügi keeld enamikel lõhejõgedel 20. oktoobrist 30. novembrini. Siiski on ka detsembris paljudel jõgedel lõheliste kaitseks püük keelatud või lubatud üksnes kalastuskaardi omanikele.

- Keskkonnaamet kontrollis sügiskuudel lõheliste kuderahust kinni pidamist.
- Foto: Keskkonnaamet
Keskkonnaameti peadirektori asetäitja järelevalve valdkonnas Olav Avarsalu ütles, et käesoleva aasta septembris, oktoobris ja novembris alustas Keskkonnaamet lõheliste püügi kontrollide tulemusel 28 väärteomenetlust. „Lõheliste kuderahu kaitses sellel aastal lisaks inspektoritele ka loodus ise. Sügise alguse erakordselt soojad ilmad, hoidsid tavapärasest kõrgemal ka veetemperatuurid, mistõttu lõhelised hakkasid enda jaoks sobivas, ehk siis jahedamas vees, kudema ajaliselt hiljem. Samuti oli vesi keskmisest kõrgem. Siiski ei saa rahule jääda nende püüdjate tegevusega, kelle keelatud ajal või keelatud kohas püüdmise tõttu alustasime tervelt 28 väärteomenetlust,“ lisas Avarsalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.