Üle Euroopa toimuvad laiaulatuslikud põllumeeste meeleavaldused, ka meie naabrid Lätis avaldavad meelt. Miks see kõik toimub ja miks meie põllumehed vaikivad? Europarlamendi saadiku Jaak Madisoni sõnul peavad meie ettevõtjad esmalt endale otsa vaatama – orjarahva mentaliteedist tuleb lahti saada ja oma sõna maksma panna nii nagu seda teevad põllumehed Euroopas juba nädalaid.

- Jaak Madison Brüsselis toimunud põllumeeste meeleavaldusel. Foto: erakogu
Europarlamendi saadiku sõnul on probleemi kese see, et enamus parlamendisaadikuid ei adu neid tagajärgi ja mõjusid nendele poliitilistele otsustele, mida üritatakse Eurooopa Parlamendis põllumajanduse suunal teha, sest valdav osa 750 inimesest ei ole töötanud ei põllumajanduses ega toidutootmissektoris laiemalt. „See aga viib selleni, et lõppkokkuvõttes sektor ei suuda enam uusi kohustusi ja nõudmisi täita ning algavad meeleavaldused. Mis määral ja kuhu need laienevad, on veel ebaselge,“ sõnas Madison.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaal algasid eile, 8. jaanuaril üle riigi põllumeeste massiivsed meeleavaldused, millega väljendatakse oma nördimust valitsuse kava vastu kaotada ära põllumajanduskütusele kehtiv aktsiisisoodustus. Saksamaa Põllumeeste Liidu ja selle piirkondlike liikmesorganisatsioonide koostöös alanud meeleavaldustel protestisid üle riigi kümned tuhanded põllumehed.
Juba nädala on Saksamaa põllumehed üle riigi meelt avaldanud, blokeerides linnatänavaid, teid ja juurdepääse kiirteedele. Täna toimub Berliinis Brandenburgi värava läheduses protestinädala finaalina suur meeleavaldus.
Uus aasta algas fungitsiidide maailmas hea uudisega - Corteva Agriscience esitles 21. jaanuaril 2025 innovaatilist ja eriti tõhusat fungitsiidi Univoq.