• 01.08.24, 12:15

Sigade Aafrika katk levib - kas seakasvatajatel on taas kord tulemas keeruline aeg?

Sigade Aafrika katkust (SAK) mõjutatud poolte kohtumisel Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumis anti ülevaade taudi leviku hetkeolukorrast ja räägiti võimalustest metssigade tõhusamaks küttimiseks.
Arvud näitavad, et viirus on muutunud ohtlikumaks ja levib hästi, sest metssigade populatsioon on suurenenud.
  • Arvud näitavad, et viirus on muutunud ohtlikumaks ja levib hästi, sest metssigade populatsioon on suurenenud. Foto: Pixabay
Kuigi Eestis on taudi leviku piiramiseks palju tehtud ja on olnud ka perioode ilma tuvastatud nakatunuteta, tuleb jätkuvalt välja SAK-positiivseid metssigu.

Seotud lood

Uudised
  • 30.07.24, 11:45
Öösihiku kasutamine on lubatud seakatku tõkestamiseks
Keskkonnaamet andis öösihiku kasutamise loa tähtajaliselt kuni 28. veebruar 2025, mil lõpeb käimasolev jahiaasta. Öösihiku kasutamise eesmärgiks on piirata metssigade arvukust sigade Aafrika katku (SAK) leviku tõkestamiseks.
Uudised
  • 17.07.24, 16:59
Amet hoiatab: sigade Aafrika katk levib jõudsalt
Haigust on tuvastatud viiel metsseal kolmes maakonnas. Seapidajad peavad olema tähelepanelikud ning järgima bioturvanõudeid, toonitab Põllumajandus- ja Toiduamet, sest vastutus sigade tervise eest lasub loomapidajal.
Uudised
  • 21.06.24, 15:48
Võrumaal tuvastati taas sigade Aafrika katku viirus
Eile, 20.06 tuvastati sigade Aafrika katku viirus surnud metsseal Võrumaal Võru vallas.
Uudised
  • 11.04.24, 14:07
Valitsus eraldab reservist 1,2 miljonit eurot sigade Aafrika katku kulude katmiseks
Valitsus otsustas täna rahandusministri ettepanekul eraldada reservist regionaal- ja põllumajandusministeeriumile 1,2 miljonit eurot sigade Aafrika katku tõrjeabinõude ja taudikollete likvideerimise kulude katteks, et taudi tõttu kahju kannatanud loomapidajatele saaksid kulud esimesel võimalusel kompenseeritud.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele