22. ja 23. jaanuaril kogunevad taastava põllumajanduse huvilised Tallinnas, et arutada, kas selline lahendus on sobilik ka Eesti oludesse, kuidas seda mõista ja rakendada meie põldudel.

- Eelmisel aastal toimus Northern Roots Foorum esmakordselt ja ka siis kohtuti Kultuurikatlas.
- Foto: Ann Lindam
Viimastel aastatel on taastav põllumajandus leidnud üha rohkem kõlapinda, tuues esile uusi võimalusi mulla tervise parandamiseks, bioloogilise mitmekesisuse toetamiseks ja kestlikumate majandamisviiside rakendamiseks. Kuigi kontseptsioon ise on inspireeriv, jääb küsimus: kuidas mõista ja rakendada seda praktikat viisil, mis sobib Eesti oludega?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
24-25. jaanuaril toimus Tallinnas esmakordselt foorum, mis keskendus taastava põllumajanduse teemadele - Northern Roots Forum 2024. Osalemas oli üle 400 huvilise.
Mäemõisa OÜ taimekasvatusjuhi Sander Hiire hinnangul tuleks taastava põllumajanduse huvi korral esmalt tutvuda viie põhiprintsiibiga. Nendest kõige olulisem on põhimõte, et igasugune mulla häirimine, liigne liigutamine ja ka sünteetiliste ainete kasutamine peaks olema viidud miinimumini.
Ajad muutuvad ja meie teadmised, oskused ning tehnika tase probleemidest ja nende lahendustest samuti arenevad. Täiesti loomulik on see, et muutuvad ka rõhuasetused ning lõputult ei jää kestma ükski ideoloogia, nii ka täna taevani kiidetud rohepööre, kirjutab Baltic Agro ASi arendusdirektor Margus Ameerikas.
Baltic Agro täisautomaatne põlluilmajaam Cordulus aitab põllumehel teha õigeid valikuid - leida külviaja, jälgida taimede kasvu, kontrollida kahjureid ning koristada, kui saak on küps. Ilmastiku kohta saadud andmete kasutamine aitab suurendada põllul tehtavate tööde tõhusust, vähendada kulusid ja säästa aega.