11. aprill 2008
Jaga lugu:

Maaelu edendaja garanteerib ümbrikupalka maksnud seakasvataja võlakirju

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu otsustas eile garanteerida Raplamaal seakasvatusega tegeleva ASi REY võlakirjaemissiooni.

Võlakirjade tagamine on sihtasutuse uus tegevussuund, mis aitab ettevõtjatel kaasata raha ettevõtte arendamiseks ning muudab võlakirjade ostmise usaldusväärsemaks, teatas MES.

Eelkõige on meede suunatud töötleva tööstuse ja taastuvat energiat tootvatele ettevõtetele, kes on määratletavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtjatena.

Kaks aastat tagasi kirjutas Äripäev, kuidas Kehtnas asuv seakasvatuse ja vorstitootmisega tegelev AS Rey maksis 71 töötajale ümbrikupalka.

Maksu- ja tolliamet korraldas vihje kontrollimiseks oktoobris Reysse nn ümbrikupalgareidi ja avastas, et ettevõte on jaanuarist septembrini 71 töötajale maksnud ümbrikupalka enam kui miljoni krooni ulatuses. Ettevõtte ruumest avastas maksu- ja tolliamet igakuise ümbrikupalga maksmise sisemise aruandluse ehk palgaarvestuse andmed töötajate ja väljamakstud palkade lõikes iga kuu kohta, mida maksudeklaratsioonides ei olnud kajastatud.

ASi Rey nõukogu esimees Valentin Kütt ütles tookord, et ta ei tea ümbrikupalga maksmisest midagi. Samas esitas Rey avastatud ümbrikupalkade ja nendelt arvestatud summade kohta ise parandusdeklaratsioonid, millega sisuliselt tunnistas ümbrikupalkade maksmist.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee