Eesti oli parim eurorahade kasutaja

Eelarveperioodil 2007-2013 kasutasid Kesk- ja Ida-Euroopas kõige efektiivsemalt Euroopa Liidu struktuurifondide raha Eesti ja teised Balti riigid, näitab KPMG analüüs EU Funds in Central and Eastern Europe – Progress Report 2007-2013.

Toetuste kasutamise efektiivsust näitab eraldatud ja väljamakstud toetussummade vahe, mis on kõige parem Eestil (19%), Leedul (25%) ja Lätil (26%) ning kõige kehvem Bulgaarial (58%). Eestis oli 2013. aasta lõpuks lepingutega kaetud ühtekokku 96 protsenti ja välja makstud 77 protsenti ELi poolt eraldatud toetuste mahust.

Analüüsis nenditakse, et väike vahe eraldatud ja väljamakstud toetussummade vahel näitab seda, et need riigid on suutnud struktuurifondide raha efektiivselt kasutada.

KPMG Baltics OÜ nõustamisteenuste juht Karin Rätsep tõi välja, et Euroopa Liidu põllumajandustoetuste rakendamisel on väiksed riigid samuti aktiivsed ja edukad olnud. Analüüsis viidatakse, et Balti riikidest on just Eesti põllumajandussektor kõige efektiivsem, kuna on investeeringute abil suutnud tõsta tootmise efektiivsust.

Allikas:  KPMG Baltics OÜ

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised