Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 11. aprill 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Väikesed linnufarmid saavad bioohutusnõuete täitmiseks toetust taotleda

Väikesed linnufarmid saavad bioohutusnõuete täitmiseks toetust taotleda
Autor: Postimees/Scanpix
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse määruse muudatused, mis seoses linnugripiohuga parandavad linnukasvatajate võimalusi saada investeeringutoetust bioohutusmeetmete tõhustamiseks.

“Linnugripioht, mis lindude kevadise rändega süveneb, nõuab linnupidajatelt üha rangemat bioohutusnõuete järgimist ja olemasolevate meetmete tõhustamist, et oma linde nakatumise eest kaitsta,” ütles minister Tamm.

“Aprillist jõustuvad piirangud lindude väljaspidamisele. Et aidata linnukasvatusi nõuetega vastavusse viia, on väikeste põllumajandusettevõtete toetuse taotlusvoorus sel aastal eelis linnukasvatajatel, kes soovivad investeerida bioohutusse.”Toetuse taotluste hindamiskriteeriumid annavad eelise linnukasvatuse ja munatootmise tegevusaladel tegutsevatele ettevõtjatele, et võimaldada neile parem juurdepääs toetusele.Toetust saavad taotleda vähemalt kaks majandusaastat põllumajandusliku tootmisega tegelenud ettevõtted, mille põllumajanduslik müügitulu oli taotlemisele eelnenud majandusaastal 4000–14 000 eurot. Maksimaalne toetussumma põllumajandusettevõtte kohta kogu perioodil (aastatel 2015–2020) on 15 000 eurot.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616