Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse määruse muudatused, mis seoses linnugripiohuga parandavad linnukasvatajate võimalusi saada investeeringutoetust bioohutusmeetmete tõhustamiseks.

- Väikesed linnufarmid saavad bioohutusnõuete täitmiseks toetust taotleda
- Foto: Postimees/Scanpix
“Linnugripioht, mis lindude kevadise rändega süveneb, nõuab linnupidajatelt üha rangemat bioohutusnõuete järgimist ja olemasolevate meetmete tõhustamist, et oma linde nakatumise eest kaitsta,” ütles minister Tamm.
“Aprillist jõustuvad piirangud lindude väljaspidamisele. Et aidata linnukasvatusi nõuetega vastavusse viia, on väikeste põllumajandusettevõtete toetuse taotlusvoorus sel aastal eelis linnukasvatajatel, kes soovivad investeerida bioohutusse.”Toetuse taotluste hindamiskriteeriumid annavad eelise linnukasvatuse ja munatootmise tegevusaladel tegutsevatele ettevõtjatele, et võimaldada neile parem juurdepääs toetusele.Toetust saavad taotleda vähemalt kaks majandusaastat põllumajandusliku tootmisega tegelenud ettevõtted, mille põllumajanduslik müügitulu oli taotlemisele eelnenud majandusaastal 4000–14 000 eurot. Maksimaalne toetussumma põllumajandusettevõtte kohta kogu perioodil (aastatel 2015–2020) on 15 000 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas põllumajanduskultuuri ja heinaseemne üleminekutoetuse määruse. Kokku makstakse 2017. aastal üleminekutoetusi 19,9 miljoni euro ulatuses, millest põllumajanduskultuuri üleminekutoetuse eelarve on ligikaudu 6 miljonit eurot ja heinaseemne üleminekutoetuse eelarve on 16 209 eurot.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.