• 14.04.17, 16:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Börs: Nisu hinnad tõusus

Nädala börsiuudised: kuiv ilm pani Euroopa nisuhinnad tõusma; väetiste hinnad on põhjast läbi käinud?; sojaubade hind kukkus viimase aasta põhja; OPEC pikendab tõenäoliselt naftalepet; bensiini ja nafta hinnad stabiliseerusid.
Börs: Nisu hinnad tõusus
  • Börs: Nisu hinnad tõusus Foto: Reuters/Scanpix
Kuiv ilm pani Euroopa nisuhinnad tõusma
toidunisu hind
Vihma on liiga vähe
Saagikus võib kannatada
Toidunisu hind.
  • Toidunisu hind. Foto: Äripäev AS
Rapsiseemnete hind
maisi hind
nisu
Väetiste hinnad on põhjast läbi käinud?
Sojaubade hind kukkus viimase aasta põhja
sojaubade buššelihind
Sojaubade hind
  • Sojaubade hind Foto: Äripäev AS
Teistest toorainetest kallines robusta kohvi 0,6 protsenti ja kakao odavnes 5,9 protsenti. Kummagi tonn maksis neljapäeva lõunaks vastavalt 2157 ja 1967 dollarit.
OPEC pikendab tõenäoliselt kokkulepet
OPEC tahab juunis pikendada tootmiskärbete kokkulepet ning tundub, et vahepeal küsimärgi alla sattunud otsus võetakse tõenäoliselt vastu, sest liikmete toetus sellele kasvab, vahendab CNN Money.
OPECi kõrged ametnikud ütlesid, et ettepanek on juba töös. Seda toetab juba praegu ühenduse komitee, mille pädevuses on kontrollida, kas liikmesriigid kokkulepet täidavad.
 „Formaalset ettepanekut ei ole Saudi Araabia veel teinud, aga jälgimiskomiteel on see juba valmimas,“ ütles üks ametnik ja lisas, et komitee toetab tootmiskärbete jätkamist.
Nafta ja bensiini hind on stabiliseerunud
Ametnike sõnul kaalutakse, kas kokkulepet pikendada kolme või kuue kuu võrra. Investorid spekuleerivad, et kokkulepet otsustatakse pikendada ja see on nafta hinda kõrgemale viinud. Viimase kuuga on Brenti toornafta kallinenud umbes 10 protsenti ja barrel maksab 55,9 dollarit.
Lisaks sellele avalikustati neljapäeval USA naftavarude andmed – selgus, et varud vähenesid selle aasta kiireimas tempos, mis toetas omakorda hindu.
Viimastel nädalatel on aga hind stabiliseerunud. Sellel nädalal kallines WTI toornafta hind 1protsendi võrra ja Brent lisas 0,3 protsenti. Kummagi barrel maksis neljapäeva hommikul vastavalt 55,74 ja 52,95 dollarit.
Rotterdami 95 bensiini hind tõusis 1protsendi 576,75 dollarini tonnist.
Bensiini hind.
  • Bensiini hind. Foto: Äripäev AS
Autor: Mait Kraun, kaasautor

Seotud lood

Uudised
  • 21.04.17, 21:58
Börs: Piimahinnad tõusevad
Nädala börsiuudised: piimahinnad tõusevad teist kuud järjest; Musta mere regiooni nisueksport kasvab; toidunisu hind uuesti languses; kakao ülepakkumine survestab turgu; nafta hind hakkas langema.
Uudised
  • 05.05.17, 12:36
Börs: Piimahinnad tõusid viie kuu tippu
Nädala börsiuudised: ÜRO tõstis nisuvarude prognoosi rekordini; USA teraviljadel volatiilne nädal; suhkur odavnes järsult; kohvi hind tõusis; piimahinnad jõudsid viie kuu tippu; elusveiste hinnad tõusevad robinal; nafta hind langes; bensiin odavnes ligi 10 protsenti.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.24, 17:50
Ekspert: kõrreliste umbrohtudega tuleb tegeleda juba sügisel, muidu läheb olukord käest
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele