Seoses olukorraga Ukrainas, korraldab AB Linas Agro Group oma tegevusi ümber. Grupi ettevõtted otsivad alternatiivseid tarnijaid ning ei kavanda ega teosta uut äritegevust Venemaa ja Valgevenega. Samuti toetab Grupp sõjas kannatada saanud ukrainlasi.
„Me loobume kaubandussuhetest Venemaa ja Valgevene ettevõtetega. Me ei osta enam kaupa nendest riikidest ega tarni neisse riikidesse kaupu. Meie poole on hetkel liikumas veoseid Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt, mis on ette nähtud toidu ja loomasööda tootmiseks. Me ei tea, kas need kaubad jõuavad edukalt meieni. Samuti ei tea, milline võib olla selle mõju kontserni finantsnäitajatele – praeguste sündmuste valguses ei ole see ka kõige olulisem,” ütles AB Linas Agro Groupi juhatuse esimees Darius Zubas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavusel Eesti põllumajanduse aastanäitusel uuris Vikerraadio Ökoskoobi saatejuht Kristo Elias põllumajandussektoris tegutsevatelt ettevõtjatelt, kuidas panustavad masinad rohepöördesse ning millised lahendused aitavad põllumeestel oma tegevuse keskkonnamõju vähendada.
15. juulil viis kontsern AB Linas Agro Group lõpule ühe suurima ettevõtte omandamistehingu Leedu ajaloos, ostes ära enamusosaluse KG Groupi moodustavate AB Kauno Grūdai, AB Kaišiadorių Paukštynas, AB Vilniaus Paukštynas ja nendega seotud ettevõtete aktsionäridelt. Vastavalt osapoolte kokkuleppele tehingu summat ei avalikustata.
Looduslikud ja poollooduslikud rohumaad sobivad küll karjatamiseks ning neilt võib saada arvestatava koguse heina, ent paraku ei ole selliste heinamaade silo lüpsikarja jaoks piisavalt kvaliteetne. Kvaliteetse silo saamiseks peab farmipidaja olema valmis panustama maa ettevalmistusse, kultuurtaimede külvamisse, väetamisse ja õigeaegsesse hooldamisse.