(Sisuturundus) Kergem ja odavam on tõsta taimede haiguskindlust, kui neid ravida

Kergem ja odavam on tõsta taimede haiguskindlust,
Kergem ja odavam on tõsta taimede haiguskindlust, kui neid ravida

Me teame kõik vana tõde - õigel ajal joodud ingveri ja mee jook, või mingi muu immuunsust tõstva preparaadi tarvitamine, hoiavad meil tervise korras külmal ja niiskel ajal.

Põllukultuuridel on immuunsuse tõstmine ülioluline, sest nende kasvuaeg on keskmiselt kolm kuud ja kui sellest lühikesest ajast kulub mingi osa põdemisele ja ravimisele, siis on saagi kaotused suured. Tihti aga ei õnnestugi haigust pidurdada ja siis võib kahju olla väga oluline. Taimehaigustest põhjustatud kahjud võivad mõjutada saagikust ca 40% ulatuses. Kahjumit aitavad suurendada veel ravikulud. Sellest rohkem mõjutavad saagikust ainult ökoloogilised ja keemilised stressid.

Biostimulaator Albiti omaduste nimekirjas on neli tähtsat omadust ja üks nendest on see, et Albit on looduslik fungitsiid. Albit omab ise fungitsiidseid omadusi, tema kasutamisel koos keemiliste fungitsiididega võimendub viimaste kasutusefekt.

Albit – see on fungitsiid, millel on unikaalsed immuunsust tõstvad omadused. Ta omab kaitseefekti äärmiselt suure arvu taimehaiguste ennetamiseks (26 haigust).  Ta ei oma võimet tappa haiguse põhjustajaid patogeene, vaid tal on võime tõsta taime immuunsust haiguste vastu ehk tõsta taime vastupanuvõimet nakatumisele. Tänu sellele on tema kasutuspraktika olnud äärmiselt edukas. Esimese ja teise põlvkonna fungitsiidid olid reeglina kahjulikud nii haigustekitajatele patogeenidele, kui ka taimele endale. Kolmanda põlvkonna fungitsiidid on mürgised ainult haigust tekitavatele patogeenidele ja vähetoksilised taimele endale. Nad tungivad ka taime sisemusse hävitades haigustekitajad. Puuduseks on siin aga see, et taimed muutuvad pikapeale immuunseks selliste fungitsiidide suhtes ning nad tekitavad taimedes stressi, mis pidurdab kasvu. Neljas põlvkond kujutab endast aga vahendit, mis ei hävita haigustekitajaid patogeene vaid vähendavad nende võimet taime nakatada ning tõstavad taime loomulikku immuunsust. Sellesse põlvkonda kuulub ka meie preparaat Albit, mis toimib kui laia spektriga süsteemne fungitsiid.

Näide mõjust talinisule:

Näide mõjust talinisule
Näide mõjust talinisule

Albit mõjutab immuunsusmehhanismi kõige rohkem seemnete puhtimise kaudu ja pinnase mikrofloora kujundamisega juurtel ja risosfääris, alandades selliselt haigustekitajate arvu selles tsoonis. Keemilised puhised hävitavad edukalt seemnetel paiknevad haigust tekitavad patogeenid, aga samas nende toimel nõrgeneb loomulik immuunsus tärkaval taimel ning pinnases asuvad haigustekitajad nakatavad taime kergesti uuesti. Albiti lisamine puhisesse või pritsimissegusse aitab sellest puudusest üle saada ning sellega võimendub ka fungitsiidi toime. Seega võivad ära jääda teistkordsed nakatumised, mis on tingitud pinnases elavatest haigustekitajatest.

Albiti kulunorm hektarile on ca 40 ml - see on 4,4 eurot - aga see lahendab paljud sinu probleemid.

Siia juurde on sobiv lugeda ka põllumajandus.ee s ilmunud artiklit: Pigistame väetistest viimase välja.

Albitit kasutades saad taimede immunsuse tõusule lisaks ka parema põllu mikrofloora, tõhusa kaitse põua ja ekstreemsete temperatuuride eest, alandad keemilisi stresse ja reguleerid kasvu - kõik see muudab su toote omahinna odavamaks, konkurentsivõimelisemaks ja suurendab sinu sissetulekuid.

Küsi lisainfot:
Arvi Villemson   
Eharik OÜ
tel.: +372 516 4640
e mail: arvi.villemson@hotmail.com
www.albit.ee

 

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised